ברוכים הבאים לפורום תמ"א 38

מנהלת הפורום - עו"ד נטלי עברון, משרד שטייף עברון סידס בורוכוב 

משרד עורכי הדין שטייף עברון סידס בורוכוב, הינו משרד עורכי דין המתמחה בין היתר התמחות "בוטיקית" בתחום הנדל״ן וההתחדשות העירונית, בדגש על ייצוג דיירים בלבד. 
המשרד הינו חלוץ לעסוק בתחום "ההתחדשות העירונית" בכלל ותמ"א 38 על סוגיה השונים בפרט בהובלתו של עו"ד רפאל גרוס (מי ששימש כיועמ"ש של שיכון ובינוי 35 שנה) ועו"ד נטלי עברון. 
למשרד ניסיון רב בכל הקשור להוצאתם אל הפועל של עשרות רבות של פרויקטים מסוג זה ברחבי הארץ.
בעת האחרונה קיימת תנופה אדירה בכל התחום של התחדשות עירונית בארץ. 
 
הליווי המשפטי הוא חלק משמעותי מרכזי וקריטי בפרויקט התמ"א - עורך הדין הוא הדמות שמלווה ומפקחת לכל אורך הדרך בכל אחד משלבי הפרויקט. ניתן לפנות למשרד בטלפון 072-3934277.

הדומיננטיות והמעורבות של עורכי דין אקטיבים היא ההבדל בין פרויקט מצליח ומהיר לבין פרויקט שיכול שלא להתקדם בקצב בו כולנו היו מעוניינים.

ב 10.10.18 משרדנו לוקח חלק פעיל בכנס התחדשות עירונית של מידע כנסים, בערים חולון בת ים ויפו
כנס זה הנו כנס חשוב מאין כמותו לוועדי בתים כמדגיש את חשיבותו של פרוייקט מהפן של הדיירים כבעלי הקרקע בפרוייקטים מסוג זה.

דירת גג וביצוע תמ"א
תגובה אחרונה 26 ספט 2018 13:04 ע"י עו"ד נטלי עברון - מנהלת הפורום. 1 תגובות.
גרסה להדפסה
מיון:
הקודםהקודם הבאהבא
מחבר הודעות
דורית

--
25 ספט 2018 10:15
  • צטט
  • הגב
לפורום הנכבד חג שמח,
בחיפושנו אחר דירה, נתקלנו במספר דירות דופלקס מקסימות התואמות את צרכינו. הבניינים דומים יחסית ונבנו בשנות ה- 70 ובני 3 קומות, עם כ- 6 דירות כאשר שתי הדירות העליונות הן דירות דופלקס. ראוי לציין כי הבניינים זקוקים לרענון חיצוני ו/או פנימי וכאן עלתה התהיה בנושא התמ"א.
הדירות נמצאות באזור בו חיזוק מבנים הינו שכיח (תמ"א 38/1 ולעיתים אף תמ"א 38/2), ומשכך עלתה השאלה כיצד לנתח כלכלית את העסקה.
- מה תהיינה זכויותינו כבעלי דירת הגג היה ותתממש תמ"א?
- האם אפסיד את דירת הגג שהרי הפנטאהוזים הם מקור רווח קבלני משמעותי.
- מה מנגנון הפיצוי לדירות גג? מה מקובל במקרים כאלו?
- האם ההיצע הגדול יחסית של דירות הדופלקס באזור בא לדעתכם להצביע על בעיה באזור? נכיר תודה על משוב.
בברכה,
דורית
נ.ב - אם כבר הנושא נדון אשמח להפנייה.
עו"ד נטלי עברון - מנהלת הפורום

--
26 ספט 2018 13:04
  • צטט
  • הגב
שלום דורית ומועדים לשמחה,

השאלה היא האם הגג צמוד לדירה בטאבו. ככל והתשובה לכך חיובית, יש לכך בוודאי משמעויות מול יזם עתידי, לרבות במו"מ עימו.
ישנם פרוייקטים בהם דירות הגג מקבלות הטבות שונות כגון קומה יותר גבוהה, מרפסת בשטח גודל הגג וכיוצ"ב אך מעטים המקרים בהם דירות הגג (במיוחד בתמא 38/1) מקבלות את דירת הגג עצמה, ואולם- הכל שאלה של כלכליות וכדאיות העסקה מבחינת היזם.

כך לדוגמא בתמ"א 38/1- היזם מראש יכול להקים (לדוגמא ברובע לב העיר בתל אביב) בין 5-6 דירות, בתמורה להן הוא צריך לחזק את הבניין, לתת לדיירים ממד"ים, לבנות חניון תת קרקעי (אם יש אפשרות), לקנות מתקן רובוטי, לשלם שכ"ד לדיירים, שכ"ט עו"ד, שכ"ט מפקח, הוצאות האגרות וכיוצ"ב כך שהכל שאלה של כלכליות העסקה מבחינתו.

שאלת ההיצע הנה יותר שאלה שמאית, אני מציעה לבדוק עם שמאי שמתמחה בין היתר באזורים אלה על מנת שיוכל לתת לך אומדן אם יש בעיה כזו או אחרת באזור.


הצלחה רבה,
נטלי
משרד עו"ד שטייף עברון סידס בורוכוב, ניתן לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל Nataly.evron@sesblaw.com או בטלפון 072-3934277 .
*אין לראות באמור ייעוץ משפטי, חוות דעת או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב. בכל מקרה ספציפי מומלץ לפנות לעו"ד לפגישת יעוץ לקבלת ייעוץ משפטי פרטני*


תגובה מהירה
toggle
  שם משתמש:
נושא:
גוף:
קוד אבטחה:
CAPTCHA image
Enter the code shown above in the box below

שלח
Active Forums 4.3

אין לראות במידע ובחומרים המפורסמים בפורום, לרבות התייחסות, תגובות, תשובות ופרסומי הנהלת הפורום משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי, ו/או חוות דעת משפטית או מקצועית כלשהי. בכל מקרה יש להתייעץ עם עו"ד על מנת לקבל ייעוץ המותאם לנסיבות המיוחדות ולנתוני המקרה הספציפי וכל מקרה יש לבחון לגופו. אין בכתבה זו כדי ליצור יחסי עו"ד-לקוח בין הקוראים לבין הכותב או משרדו. אין להסתמך על מידע המפורסם בפורום לצורך קבלת החלטות כלשהן, לרבות בנושאים מקצועיים, משפטיים, קנייניים, תכנוניים, הנדסיים, אישיים או כספיים. אין לראות במידע המפורסם בפורום משום ייעוץ משפטי או מקצועי אחר.