ברוכים הבאים לפורום תמ"א 38

מנהלת הפורום - עו"ד נטלי עברון, משרד שטייף עברון סידס בורוכוב 

משרד עורכי הדין שטייף עברון סידס בורוכוב, הינו משרד עורכי דין המתמחה בין היתר התמחות "בוטיקית" בתחום הנדל״ן וההתחדשות העירונית, בדגש על ייצוג דיירים בלבד. 
המשרד הינו חלוץ לעסוק בתחום "ההתחדשות העירונית" בכלל ותמ"א 38 על סוגיה השונים בפרט בהובלתו של עו"ד רפאל גרוס (מי ששימש כיועמ"ש של שיכון ובינוי 35 שנה) ועו"ד נטלי עברון. 
למשרד ניסיון רב בכל הקשור להוצאתם אל הפועל של עשרות רבות של פרויקטים מסוג זה ברחבי הארץ.
בעת האחרונה קיימת תנופה אדירה בכל התחום של התחדשות עירונית בארץ. 
 
הליווי המשפטי הוא חלק משמעותי מרכזי וקריטי בפרויקט התמ"א - עורך הדין הוא הדמות שמלווה ומפקחת לכל אורך הדרך בכל אחד משלבי הפרויקט. ניתן לפנות למשרד בטלפון 072-3934277.

הדומיננטיות והמעורבות של עורכי דין אקטיבים היא ההבדל בין פרויקט מצליח ומהיר לבין פרויקט שיכול שלא להתקדם בקצב בו כולנו היו מעוניינים.

ב 10.10.18 משרדנו לוקח חלק פעיל בכנס התחדשות עירונית של מידע כנסים, בערים חולון בת ים ויפו
כנס זה הנו כנס חשוב מאין כמותו לוועדי בתים כמדגיש את חשיבותו של פרוייקט מהפן של הדיירים כבעלי הקרקע בפרוייקטים מסוג זה.

חוק המארגנים
תגובה אחרונה 01 אפר 2018 20:11 ע"י עו"ד אילן גלזר - מנהל הפורום. 1 תגובות.
גרסה להדפסה
מיון:
הקודםהקודם הבאהבא
מחבר הודעות
עמית

--
26 מרץ 2018 17:14
  • צטט
  • הגב
שלום רב עו"ד גלזר,

האם תוכל לפרט איך השפיע חוק המארגנים על השוק, אם בכלל? כמו כן, מה שכר הטרחה שאמור המארגן לקבל ומי משלם אותו?

תודה מראש,
עו"ד אילן גלזר - מנהל הפורום

--
01 אפר 2018 20:11
  • צטט
  • הגב
עמית שלום רב,

מטרתו של חוק המארגנים (חוק התחדשות עירונית (הסכמים לארגון עסקאות), תשע"ז-2017), הינו הסדרת הסוגיה הפרוצה של מארגנים (מעכרים או חעפרים כפי שחלקנו מכנים אותם) שמחתימים בעלי דירות במתחמים של התחדשות עירונית (תמ"א 38 ופינוי בינוי) על כתבי הסכמה/הסכמים מבלי להסביר להם את תוכן הדברים ומבלי לתחום את ההסכמות לפרק זמן ידוע מראש.
החוק מטיל על המארגן התחייבויות רחבות לאורך כל שלבי הטיפול - קודם להחתמת כתב הסכמה או הסכם לארגון כפי שהוא מוגדר בחוק - חובת כינוס אספה של בעלי דירות, כמות בעלי הדירות שצריכים להשתתף באותה אספה ותוכנה של אותה אספה; צורתו ותוכנו של ההסכם והנושאים שיש לגלות במסגרת אותו הסכם; תוקפו של ההסכם והתנאים להארכת תוקפו ועוד כהנה חובות המוטלות על המארגן וממסדות את הקשר בינו לבין בעלי הדירות. האמור הינו כמובן 'על קצה המזלג' שכן החוק מכיל עשרות הוראות ברמת פרוט גבוהה.
החוק אינו מגדיר את מהו שכר הטרחה של המארגן ואף אינו מחייב ששכר הטרחה ישולם על ידי צד שלישי, אולם מחייב לגלות לבעלי הדירות פרטים בנושא שכר הטרחה חכבר במסגרת האסיפה הראשונה ככל והם ידועים באותה עת.
חוק המארגנים גם קובע הוראות מעבר לגבי הסכמים אשר נחתמו לפני שהחוק נכנס לתוקף 7.2017.
מאז חקיקתו של החוק ניתן לראות מגמה של שיפור בפעילותם של המארגנים. אותם מארגנים חעפרים הולכים ונעלמים מהשוק ונותרים אותם מארגנים רצינים ואחראים אשר פועלים בצורה אחראית ורצינית לקידום האינטרסים של בעלי הדירות.

בברכה,

אילן גלזר, עו"ד
משרד עו"ד גלזר ושות' – הנהלת הפורום, ניתן לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל Headoffice@glaser-law.co.il ובטלפון: 03-6114920.
* אין לראות באמור ייעוץ משפטי


תגובה מהירה
toggle
  שם משתמש:
נושא:
גוף:
קוד אבטחה:
CAPTCHA image
Enter the code shown above in the box below

שלח
Active Forums 4.3

אין לראות במידע ובחומרים המפורסמים בפורום, לרבות התייחסות, תגובות, תשובות ופרסומי הנהלת הפורום משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי, ו/או חוות דעת משפטית או מקצועית כלשהי. בכל מקרה יש להתייעץ עם עו"ד על מנת לקבל ייעוץ המותאם לנסיבות המיוחדות ולנתוני המקרה הספציפי וכל מקרה יש לבחון לגופו. אין בכתבה זו כדי ליצור יחסי עו"ד-לקוח בין הקוראים לבין הכותב או משרדו. אין להסתמך על מידע המפורסם בפורום לצורך קבלת החלטות כלשהן, לרבות בנושאים מקצועיים, משפטיים, קנייניים, תכנוניים, הנדסיים, אישיים או כספיים. אין לראות במידע המפורסם בפורום משום ייעוץ משפטי או מקצועי אחר.