ברוכים הבאים לפורום תמ"א 38

מנהלת הפורום - עו"ד נטלי עברון, משרד שטייף עברון סידס בורוכוב 

משרד עורכי הדין שטייף עברון סידס בורוכוב, הינו משרד עורכי דין המתמחה בין היתר התמחות "בוטיקית" בתחום הנדל״ן וההתחדשות העירונית, בדגש על ייצוג דיירים בלבד. 
המשרד הינו חלוץ לעסוק בתחום "ההתחדשות העירונית" בכלל ותמ"א 38 על סוגיה השונים בפרט בהובלתו של עו"ד רפאל גרוס (מי ששימש כיועמ"ש של שיכון ובינוי 35 שנה) ועו"ד נטלי עברון. 
למשרד ניסיון רב בכל הקשור להוצאתם אל הפועל של עשרות רבות של פרויקטים מסוג זה ברחבי הארץ.
בעת האחרונה קיימת תנופה אדירה בכל התחום של התחדשות עירונית בארץ. 
 
הליווי המשפטי הוא חלק משמעותי מרכזי וקריטי בפרויקט התמ"א - עורך הדין הוא הדמות שמלווה ומפקחת לכל אורך הדרך בכל אחד משלבי הפרויקט. ניתן לפנות למשרד בטלפון 072-3934277.

הדומיננטיות והמעורבות של עורכי דין אקטיבים היא ההבדל בין פרויקט מצליח ומהיר לבין פרויקט שיכול שלא להתקדם בקצב בו כולנו היו מעוניינים.

התנאים לתמ"א 38\2
תגובה אחרונה 01 אפר 2018 19:11 ע"י עו"ד אילן גלזר - מנהל הפורום. 1 תגובות.
גרסה להדפסה
מיון:
הקודםהקודם הבאהבא
מחבר הודעות
רונן

--
30 ינו 2018 22:12
  • צטט
  • הגב
שלום לכולם,

אני מנסה להבין מה הם התנאים הבסיסיים לאישור תמ"א 38\2.
באחד המאמרים שקראתי היה רשום שיש הצטברות של תנאים :

א. בניין שקיבל היתר לבנייתו לפני 1.1.1980
ב. אישור מהנדס מוסמך, לפיו הבניין נחוץ לחיזוק עקב אי-עמידת הבניין בתקן 413
ג. בניין בן 2 קומות לפחות ששטחו הכולל עולה על 400 מ"ר.
ד. בניין ששיפוצו יהיה כה מאסיבי, מקיף ויקר עד אשר משיקולי כדאיות עדיף להרסו ולבנותו מחדש במקום הריסות הישן (התנאי הנוסף).

השאלה שלי היא לגבי תנאי ג - האם באמת זהו תנאי מחייב ששטח הבניין יהיה 400 מ"ר? כמו כן האם יש חובה שהבניין יהיה בן 2 קומות לפחות? נראה שע"פ הפרסומים בתקשורת יש בניינים שלא עמודים בתנאיי זה וכן נכנסים לפרויקטים של תמ"א 38\2.

אשמח לתשובה להבהרת עניין זה.

תודה,רונן
עו"ד אילן גלזר - מנהל הפורום

--
01 אפר 2018 19:11
  • צטט
  • הגב
רונן שלום רב,
בנינים אשר על פי תוכנית מפורטת שחלה עליהם גובם לא יכול לעלות על 2 קומות וששטחם הכולל אינו יכול לעלות על 400 מ"ר (עיקרי ושירות) מוגבלים מבחינת תוספת זכויות הבניה במקרה של פרוייקט הריסה ובניה מחדש בהתאם להוראות תמ"א 38. התוספת המותרת הינה לשם הרחבת הדירות הקיימות ללא תוספת של יחידות דיור. תוספת השטחים יכולה להעשות על ידי תוספת של 25 מ"ר לכל יחידת דיור או על ידי סגירת קומת העמודים המפולשת (או הזכויות הנובעות מהאמור במקרה של הריסה ובניה מחדש). יש לשים לב שהדגש הוא על הזכויות על פי התב"ע החלה על אותו מבנה ולא על גובה המבנה או שטחו בפועל.
לא פחות חשוב מכך' יש צורך שהמבנה נדרש לעמוד בהוראות תקן 413 ושבפועל המבנה אינו עומד בהוראות תקן 413. תיקון מס' 6 לתקן החריג מבנים נמוכים מסויימים מתחולת התקן. תיקון זה עתיד להכנס לתוקפו ביוני 2018. משמעות החרגת מבנה כלשהו מתחולת התקן היא שלא ניתן להחיל עליו את הוראות תמ"א 38 כלל.

בברכה,

אילן גלזר, עו"ד
משרד עו"ד גלזר ושות' – הנהלת הפורום, ניתן לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל Headoffice@glaser-law.co.il ובטלפון: 03-6114920.
* אין לראות באמור ייעוץ משפטי


תגובה מהירה
toggle
  שם משתמש:
נושא:
גוף:
קוד אבטחה:
CAPTCHA image
Enter the code shown above in the box below

שלח
Active Forums 4.3

אין לראות במידע ובחומרים המפורסמים בפורום, לרבות התייחסות, תגובות, תשובות ופרסומי הנהלת הפורום משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי, ו/או חוות דעת משפטית או מקצועית כלשהי. בכל מקרה יש להתייעץ עם עו"ד על מנת לקבל ייעוץ המותאם לנסיבות המיוחדות ולנתוני המקרה הספציפי וכל מקרה יש לבחון לגופו. אין בכתבה זו כדי ליצור יחסי עו"ד-לקוח בין הקוראים לבין הכותב או משרדו. אין להסתמך על מידע המפורסם בפורום לצורך קבלת החלטות כלשהן, לרבות בנושאים מקצועיים, משפטיים, קנייניים, תכנוניים, הנדסיים, אישיים או כספיים. אין לראות במידע המפורסם בפורום משום ייעוץ משפטי או מקצועי אחר.