ברוכים הבאים לפורום תמ"א 38

מנהלת הפורום - עו"ד נטלי עברון, משרד שטייף עברון סידס בורוכוב 

משרד עורכי הדין שטייף עברון סידס בורוכוב, הינו משרד עורכי דין המתמחה בין היתר התמחות "בוטיקית" בתחום הנדל״ן וההתחדשות העירונית, בדגש על ייצוג דיירים בלבד. 
המשרד הינו חלוץ לעסוק בתחום "ההתחדשות העירונית" בכלל ותמ"א 38 על סוגיה השונים בפרט בהובלתו של עו"ד רפאל גרוס (מי ששימש כיועמ"ש של שיכון ובינוי 35 שנה) ועו"ד נטלי עברון. 
למשרד ניסיון רב בכל הקשור להוצאתם אל הפועל של עשרות רבות של פרויקטים מסוג זה ברחבי הארץ.
בעת האחרונה קיימת תנופה אדירה בכל התחום של התחדשות עירונית בארץ. 
 
הליווי המשפטי הוא חלק משמעותי מרכזי וקריטי בפרויקט התמ"א - עורך הדין הוא הדמות שמלווה ומפקחת לכל אורך הדרך בכל אחד משלבי הפרויקט. ניתן לפנות למשרד בטלפון 072-3934277.

הדומיננטיות והמעורבות של עורכי דין אקטיבים היא ההבדל בין פרויקט מצליח ומהיר לבין פרויקט שיכול שלא להתקדם בקצב בו כולנו היו מעוניינים.

ב 10.10.18 משרדנו לוקח חלק פעיל בכנס התחדשות עירונית של מידע כנסים, בערים חולון בת ים ויפו
כנס זה הנו כנס חשוב מאין כמותו לוועדי בתים כמדגיש את חשיבותו של פרוייקט מהפן של הדיירים כבעלי הקרקע בפרוייקטים מסוג זה.

הקטנת שטח דירה בשביל מעלית
תגובה אחרונה 06 ספט 2018 11:45 ע"י עו"ד נטלי עברון - מנהלת הפורום. 3 תגובות.
גרסה להדפסה
מיון:
הקודםהקודם הבאהבא
מחבר הודעות
מיקי

--
05 אוק 2016 14:40
  • צטט
  • הגב

בבלוק של אימי רוצים להפעיל תמא 38.

לפי התכנית ( שרק נאמרה בע"פ ... ) המעלית תיבנה בחדר המדרגות מוזזת הצידה כך שתיתפוס חלק מהמדרגות וחלק מהדירות בצד ימין של הכניסה כך ששטח של הדירות בצד זה יוקטן.למעשה המטבח יקטן. א) איזה פיצוי זכאים בעלי הדירות הנפגעות הן מבחינת שטח, (הרס המטבח הקיים ושינוי צורת הבית,פינת אוכל וכו ) והן לתקופה שיבוצעו עבודות ממש בתוך הבית.
ב) דירתינו בקומה א' ולכן עניין המעלית לא יעלה את ערך הדירה, האם אפשר להתנגד לפרוייקט? האם יכולים לבצע את הפרוייקט בדעת רוב ולקחת חלק מדירתנו ללא הסכמה ?
עו"ד אילן גלזר - מנהל הפורום

--
02 נוב 2016 09:36
  • צטט
  • הגב
מיקי שלום רב,
מקום שנדרש שימוש בחלק משטח הדירה לצורך הקמת המעלית, על הבעלים של אותה דירה להסכים לכך ולא ניתן לאכוף עליו את ההסכמה באמצעות הליך משפטי גם אם רוב בעלי הדירות יחתמו על ההסכם.
מנסיוני במצבים אלה במקום השטח שנתפס על ידי המעלית אימך צריכה לקבל הגדלה של הדירה באותו שטח או בשטח גדול יותר, כאשר כל העבודות הכרוכות בשינויים בדירה יבוצעו על חשבון היזם על בסיס מפרט מוסכם מראש. במועד בו מבצעים עבודות בתוך הדירה אימך זכאית להתפנות מהדירה על חשבון היזם.
עוד מנסיוני אם תנאים אלו מתקיימים לשביעות רצונו של בעל אותה דירה על פי רוב הוא בוחר להצטרף לפרוייקט שיש בו יתרונות רבים אחרים מלבד תוספת המעלית.

בברכה,

אילן גלזר, עו"ד
משרד עו"ד גלזר ושות' – הנהלת הפורום, ניתן לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל Headoffice@glaser-law.co.il ובטלפון: 03-6114920.
* אין לראות באמור ייעוץ משפטי
Adineh76

--
06 ספט 2018 10:33
  • צטט
  • הגב
גם אני בעלת דירה בפרויקט החתום על תמ"א 38, קומה 1, כעת נודע לי מהשכנים,שכשהולכים לעשות מעלית, יקחו לי משטח המטבח למעלית, אף אחד מהקבלן או עו"ד המייצג את הדיירים או וועד התמ"א לא דיבר איתי על כך. הדירה שלי מושכרת, ונודע לי על כך מהשכנים, הם אמרו שהולכים לפצות בסך של 10k עקב המעלית. נראה לי לא הגיוני, כי לוקחים לי מהמטראז'של הדירה, הורסים לי את המטבח ובטח אף אחד לא ירצה לגור במהלך העבודות כשהכניסה היא לתוך הדירה והריסת המטבח.מה הפיצוי המקובל במקרים כאלה ?
עו"ד נטלי עברון - מנהלת הפורום

--
06 ספט 2018 11:45
  • צטט
  • הגב
שלום רב,

לא רשמת אם זה במסגרת תמ"א 38/1 אך אני מניחה שכן,
כל הנושא התכנוני כך אני מניחה מצא את ביטויו בהסכם מול היזם עליו חתמתם והסכמה מראש לכך שניתנה על ידכם.
ממה שאני מבינה יש מגבלות תכנוניות למגרש ובאמת במקרים כאלה ככל שהבניין קטן (ואולי צר), קרוב לקו 0 וכו' יש לעיתים מגבלות ואילוצים תכנוניים שדורשים לקחת שטחים כאלה או אחרים על מנת לחזק את הגרעין של הבניין ולאפשר בניית מעלית.
גם הסכום אותו רשמת הוא לאחר מנגנון מוסכם שמצא את עצמו (או לפות אמור למצוא את עצמו) בהסכם המשפטי בינך לבין היזם לרבות מה קורה במקרה בו את לא יכולה להשכיר את הדירה עקב העבודות.
ברמה הפרקטית אני מציעה לפנות לב"כ הדיירים ולהעלות בפניו את השאלה תוך התבוננות להסכם שחתמתם מול היזם- שם התשובות ואם הן לא שם יש לדון עליהם מול היזם ולחתום על נספח שיבטא את ההסכמות ביניכם.


שנה טובה ובהצלחה,
נטלי
משרד עו"ד שטייף עברון סידס בורוכוב, ניתן לפנות אלינו באמצעות הדוא"ל Nataly.evron@sesblaw.com או בטלפון 072-3934277 .
*אין לראות באמור ייעוץ משפטי, חוות דעת או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב. בכל מקרה ספציפי מומלץ לפנות לעו"ד לפגישת יעוץ לקבלת ייעוץ משפטי פרטני*


תגובה מהירה
toggle
  שם משתמש:
נושא:
גוף:
קוד אבטחה:
CAPTCHA image
Enter the code shown above in the box below

שלח
Active Forums 4.3

אין לראות במידע ובחומרים המפורסמים בפורום, לרבות התייחסות, תגובות, תשובות ופרסומי הנהלת הפורום משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי, ו/או חוות דעת משפטית או מקצועית כלשהי. בכל מקרה יש להתייעץ עם עו"ד על מנת לקבל ייעוץ המותאם לנסיבות המיוחדות ולנתוני המקרה הספציפי וכל מקרה יש לבחון לגופו. אין בכתבה זו כדי ליצור יחסי עו"ד-לקוח בין הקוראים לבין הכותב או משרדו. אין להסתמך על מידע המפורסם בפורום לצורך קבלת החלטות כלשהן, לרבות בנושאים מקצועיים, משפטיים, קנייניים, תכנוניים, הנדסיים, אישיים או כספיים. אין לראות במידע המפורסם בפורום משום ייעוץ משפטי או מקצועי אחר.