מאמרים בנושא תמ"א 38

"מנהלת מפתח" – איך מקדמים פרויקט תמ"א 38?
מאת: אלון קליין - מרכז העיר נדל"ן
כיצד ניתן לצמצם משמעותית את הכשלים בתמ"א 38 ולהביא להצלחת הפרויקט בסבירות גבוהה ובלו"ז קצר? אלון קליין מחברת "מרכז העיר נדל"ן" מסביר מה היתרונות ב"מנהלת מפתח" המנהלת את התהליך מטעם הדיירים.
 

תמ"א 38 התוכנית הארצית לחיזוק מבנים נותנת מענה לאוכלוסיות רבות ומגוונות, שיפור משמעותי של תנאי המגורים לדיירים קיימים ואפשרות לאחרים לרכוש דירות באזורי ביקוש בהם עתודות הקרקע מוגבלות. אלפי בניינים נמצאים ב"תהליך" תמ"א 38 אך רובם תקועים מסיבות כאלה ואחרות כגון: ניגוד עניינים מובנה עם היזם, חוסר ידע וויכוחים פנימיים בין דיירים, עיריות שמעכבות ומסרבלות אישורי פרויקטים ועוד ועוד. ישנם מקרים בהם הבניין חותם עם קבלן ברמה נמוכה שלא מצליח להתמודד עם חיזוק מבנה ואז הדיירים נאלצים להתמודד עם התוצאה הכושלת במשך שנים קדימה.

"מנהלת מפתח" מנהלת את כל התהליך עבור הדיירים, ללא כל עלות מצדם. המנהלת כוללת קבוצת ניהול ופיקוח הנדסי, עורך-דין, אדריכל, שמאי ומעצב פנים. ליווי הפרויקט מתחיל בבדיקת הזכויות עובר דרך בחירת היזם המתאים ומסתיים עם סיום תקופת הבדק של הבנייו החדש.

למאמר המלא באתר מרכז העיר נדל"ן
 

חזור

תמ"א 38, מתחילים באתר המרכזי

מעוניינים להתחיל בתהליך תמ"א 38 בבניין שלכם או לקבל הצעות מחברות נוספות?

השאירו פרטים ואנחנו נשתדל להעביר לחברות מתאימות, ללא כל עלות מצדכם.  כדאי להבין שלא כל בניין מתאים לכל היזמים, בניין שמוגדר אצל אחד כ"לא כלכלי" יכול להיות "יהלום" אצל אחר. גם הזמן משחק תפקיד ובניין או ישוב שאינם אטרקטיביים בזמן מסוים יכולים להפוך למאד מבוקשים עקב שינויים ברגולציה, במחירי הנדל"ן ועוד.

אנחנו באתר המרכזי עושים כל מאמץ למצוא את הגורם המתאים שיטפל בכל בניין הרשום במאגר שלנו, לא תמיד זה קורה מעכשיו לעכשיו אבל אנחנו רצים למרחקים ארוכים...

* שדה חובה