פרסומות

שוסטר התחדשות עירונית אשד המנהלת להשבחת נדל"ן

אתר האינטרנט המוביל לתחום תמ"א 38 והתחדשות עירונית

לקידום תמ"א 38 בבניין מלאו את הטופס

מעוניינים להתחיל בתהליך תמ"א 38 בבניין שלכם או לקבל הצעות מחברות נוספות?

השאירו פרטים ואנחנו נשתדל להעביר לחברות מתאימות, ללא כל עלות מצדכם.  כדאי להבין שלא כל בניין מתאים לכל היזמים, בניין שמוגדר אצל אחד כ"לא כלכלי" יכול להיות "יהלום" אצל אחר. גם הזמן משחק תפקיד ובניין או ישוב שאינם אטרקטיביים בזמן מסוים יכולים להפוך למאד מבוקשים עקב שינויים ברגולציה, במחירי הנדל"ן ועוד.

אנחנו באתר המרכזי עושים כל מאמץ למצוא את הגורם המתאים שיטפל בכל בניין הרשום במאגר שלנו, לא תמיד זה קורה מעכשיו לעכשיו אבל אנחנו רצים למרחקים ארוכים...

* שדה חובה

 

קבוצת מובילי התחדשות עירונית: פתחנו קבוצת פייסבוק המיועדת לכל העוסקים ומקבלי ההחלטות בתחום ההתחדשות העירונית. יזמים וקבלנים, עורכי דין, אדריכלים, מלווי דיירים ועוד. הקבוצה תשמש לקבלת עדכונים שוטפים, במה לתכנים של חברי הקבוצה. 
לקבוצת מובילי התחדשות עירונית >>>

 

גבולות תמ"א 38: שכנים מבניין סמוך מתנגדים לפרויקט תמ"א 38 בוועדות התכנון וגם בבית המשפט. טענתם העיקרית הייתה כי הבנייה תגרום חסימה של אוויר ואור לדירותיהם ואף תפגע בפרטיותם. מה החליטה השופטת?
כתבה מאת עו"ד זיו לוטן, מיוחד לאתר המרכזי, למאמר ולמאמרים נוספים >>>

 

עלו ברשת

 • הנחיות לבעלי דירות בקשר להובלת תהליך של תמ"א 38
  Ynet 22.06.2019
  ברוב המקרים פרויקט של התחדשות עירונית מתחיל ביוזמה של מספר בעלי דירות בבניין אשר מובילים את המהלך במטרה שלחזק את הבניין במסגרת תמ"א 38 ולשדרג אותו. אך בדרך את היעד הזה יש להקפיד על מספר כללים כדי שאפשר יהיה לדלג מעל המכשולים והקשיים אשר עלולים להפוך את התהליך לסיוט לדיירי הבניין. לאחרונה פורסם על מקרה של ביצוע תמ"א 38 ברמת גן כאשר הדיירים נאלצים לחיות עם פיר מעלית פתוח וללא שיהיו מעקות ראויים. בתחילת התהליך של תמ"א 38 מומלץ לאסוף מידע שנגיש לציבור כמו למשל הסטטוס התכנוני החל על הבניין שלכם והאם ניתן לבצע בו תמ"א 38. לאחר מכן יש לבחור נציגות של בעלי הדירות שיאפשרו מינוי של עו"ד וכן מפקח בניה ושיהיה לה את המנדט לקדם את הפרויקט של תמ"א 38 בשם כל בעלי הדירות. בשלב הבא יש לבחור עו"ד המומחה בייצוג דיירים בפרויקטים של תמ"א 38, שאת שכרו משלם יזם תמ"א 38 שייבחר. כמו כן יש לבחור בשלב הזה גם את מפקח הבניה. יש לבצע מכרז בין היזמים כדי להשוות בין ההצעות שהם יתנו, מה שבהמשך יקצר את שלב המשא ומתן עם היזם שייבחר כי המכרז כבר מטפל הסוגיות המהותיות להמשך ההתקשרות. שלב בחירת היזם, צריך לקחת בחשבון, מלבד הערך הכלכלי שלה גם את חוסנו הכלכלי של היזם וגם את הניסיון שצבר בעבודה מול הרשויות. יש להקפיד בכל התהליך על שקיפות שתאפשר קידום שקט של התהליך וכן לדווח מדי פעם על התקדמותו. יש לוודא שתהיינה הערבויות לכל בעל דירה ואם מדובר על תמ"א 38 במסלול של הריסה ובנייה מחדש (תמ"א 38/2) צריך לדרוש שהערבויות יהיו על חוק מכר הדירות בשיווי הדירה החדשה. את העצות האלה ריכזו עורכי הדין עמית נסים וגיל ברזזידה המתמחים בפרויקטים של התחדשות עירונית ואיילת רוסק המתמחה במימון פרויקטים כאלה.
 • התחדשות עירונית בהרצליה תיעשה בהתאם למצב התשתיות בעיר
  צומת השרון רעננה 21.06.2019
  משה פדלון ראש עיריית הרצליה, מציין בראיון לצומת השרון כי הוא בעד התחדשות עירונית בהרצליה, הכוללת פינוי בינוי וכן תמ"א 38 בהרצליה. לדבריו עיריית הרצליה זיהתה כשלושים בהם יש מבני מגורים מתפוררים, עם בעיות בתשתיות של ביוב ומים, שחייבים אותם להרוס ולבנות מחדש. לדברי פדלון, העיר הרצליה תעזור להשגת היעד של הגדלת היצע הדירות במדינה, אך יש נושאים שהעירייה לא תוותר, למשל בנייה במתחם אפולוניה, ששם רוצה פדלון להקים אקו פארק. פדלון מציין חמישה מתחמים ששם כבר הושרה התוכנית והם שיכון ויצמן, הר מירון, מנדלבלט, שיכון דרום, רמב"ם, אך לדבריו העיריה נאלצה לעצור את קידום התחדשות עירונית בהרצליה מכיוון שכאשר מגדילים את התושבים יש להגדיל גם את היצע החשמל והמים. לשם דוגמא, לשם הקמת שכונת גליל ים נבנתה בריכת מים בנפח של 17,000 קו"ב. כיום הרזרבה של המים בעיר עומד על שני אחוזים בלבד. עבור מספר הדירות המירבי בהתחשב במגבלות המים, שניתן היה לאשר במסגרת התחדשות עירונית בהרצליה, העירייה כבר אישרה אך לא ניתן לאשר אלפי יחידות דיור נוספות במסגרת התחדשות עירונית מבלי שיגדילו את כמות המים בעיר. מחברת מקורות מציין ראש עיריית הרצליה, הבטיחו שעד חודש אוגוסט יגדילו את כמות המים בעיר. עיריית הרצליה נמצאת בשלב מתקדם של תכנית מתאר לעיר הכוללת גם התחדשות עירונית כמו גם בניה חדשה, אך התכנית היא מידתית כאשר בהכנתה שותפו גם תושבי הרצליה . על פי התוכנית של פינוי בינוי בהרצליה, בשכונת יד התשעה תקודם תכנית פינוי בינוי.
 • אושרה תוכנית התחדשות עירונית בחולון
  השקמה חולון 18.06.2019
  הוועדה המקומית לתכנון ובנייה חולון אישרה להפקדה תוכנית התחדשות עירונית בחולון בשכונת תל גיבורים אשר צפויה לשנות את פני השכונה, זאת לאחר שהתוכנית כבר הוגשה לפני כשנה אך בעקבות שנעשו בה הוחלט שעיקריה יוצגו בפני ההרכב החדש של הוועדה המקומית חולון. התוכנית, אשר קודמה באגף אדריכלות ותכנון עיר במשותף עם אגף הרישוי שבמינהל ההנדסה, בהובלה של צוות היגוי רב תחומי שבראשו עמדה מהנדסת העיר, אדר' מימי פלג, וכן משרד האדריכלים פרחי-צפריר. התוכנית מאפשרת מסגרת תכנונית של הוספת אלפיים דירות  מאגר של 45 מתחמי התחדשות עירונית בחולון. עיריית חולון מדגישה כי מימוש התוכנית יתבצע בהדרגה כאשר מערכת של מעקב ובקרה אשר תיבחן מדי פעם. שכונת תל גיבורים ממוקמת בסמוך לנתיבי איילון ובסמוך לתחנת הרכבת וולפסון והיא אחת השכונות הוותיקות של העיר חולון והוגדרה בתוכנית המתאר של חולון – ח/2030, כמרקם לביצוע התחדשות עירונית שבמסגרתה יתווספו מבני ציבור, יורחבו רחובות קיימים וייפתחו רחובות חדשים וכן יוגדלו שטחי ציבור פתוחים. ארבעה מסלולי התחדשות עירונית יתאפשרו, האחד הוא פינוי בינוי חובה ויכלול הוראות להכנת תוכניות מפורטות למתחמים שבהם יתבצע פינוי בינוי כאשר מספר יחידות הדיור שייבנו ייקבעו כאשר יתבצעו התוכניות המפורטות. מסלול שני הוא מיועד למתמחים שבהם יינתן עידוד לביצוע פינוי בינוי ובמתחמים אלו יתאפשר להוציא היתרי בנייה כ"מתחם תמ"א 38 מורחבת". מסלול תמ"א 38 מורחבת הוא מסלול נוסף שבו יתאפשר להוציא היתרי בנייה עם זכויות בנייה מורחבות של תמ"א 38 במסלול של הריסה ובנייה מחדש. התוכנית מגדירה כי לוועדה המקומית יהיה מרחב של שיקול דעת בנוגע לדבר העדיפויות של מימושי חלקי התוכנית וזאת על פי התועלת הציבורית הצפויה בכל אחד מהמתחמים.
 • הוועדה המחוזית החליטה לגבי התחדשות עירונית בחדרה בשני מתחמים
  Local חדרה 18.06.2019
  בוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה התקבלו החלטות בעניין התחדשות עירונית בחדרה בשכונת גבעת אולגה וכן בעניין תוכנית של פינוי בינוי במתחם הגדוד העברי ובמתחם אלי כהן שבה אישרה הוועדה למתן תוקף את תוכנית מגדלי חוף הים. את התוכנית פינוי בינוי במתחם אלי כהן יזמה עיריית חדרה, והוא מתייחס לשטח של כ-115 דונם וייבנו בו 1,069 דירות בשני מתחמים. האחד שכיום הוא מאושר להיות שטח ציבורי, תוקם בו שכונת מגורים שאליה יפונו הדיירים מהמבנים הקיימים ובה ייבנו מגדלי מגורים. המתחם השני באלי כהן, זהו האזור הוותיק, שבו ייבנו מבני ציבור לכלל השכונה במקום המבנים הישנים שייהרסו. צביקה גנדלמן, ראש עיריית חדרה ציין כי מדובר בצעד חשוב בהתפתחותה של העיר חדרה ובפרט של שכונת אולגה והעירייה בירכה  על אישורה של  התוכנית והודתה למשרד הבינוי והשיכון וכן לרשות הממשלתית להתחדשות עירונית על הליווי ועל המימון שהיא נותנת. הוועדה המחוזית ציינה בהחלטה שיש בתוכנית חשיבות לעיר חדרה ולתושביה, ולכן יש צורך לאשרה מתוך שקילת האיזון בין הצורך לבצע התחדשות עירונית בחדרה ולדאוג לשיפור המרחב הציבורי עבור דיירי המתחם והשכונה כולה, לבין השאיפה לשמור על המאפיינים הקיימים כיום ולצמצם את הפגיעה בסביבה האורבנית הקיימת. הוועדה קיימה דיון על 10 ההתנגדויות שהוגשו לפני שהחליטה על אישורה ודחתה 8 מהן. לגבי שתי ההתנגדויות האחרות קיבלה הוועדה באופן חלקי כמה סעיפים ובתיאום עם הוועדה המקומית והוחלט, בין השאר, על שלביות להסדרת רחוב חזון איש, הגדלת תקן החנייה ועוד. התנגדות של תושב העיר להרחיק את מבנה שנאים מביתו, התקבלה אף היא.
 • פרויקט תמ"א 38 ברמת גן יצא לדרך לאחר 7 שנים מאז החלו לקדמו
  גלובס 17.06.2019
  פרויקט תמ"א 38 ברמת גן ברחוב רש"י יצא לדרך לאחר 7 שנים מאז שהחלו לקדם אותו. נציגת הדיירים מציינת כי רוב בעלי הדירות מבינים את החשיבות של פינוי-בינוי בבניין שנמצא במצב שהוא מתפורר, אך לחלק קשה יותר עם ההחלטה כמו למשל הדיירים המבוגרים יותר. אך הקושי העיקרי, היה מול עיריית רמת גן מה שגרם לעיכובים בקידום הפרויקט. עו"ד חגי מידן, בא כוח בעלי הדירות, ציין כי ההתנגדויות של בעלי דירות בבניינים הסמוכים, גרמו לכך שוועדת הערר החליטה לצמצם את זכויות הבנייה אותו אישרה הוועדה המקומית, וזה גרם לכך שהיה צורך לתכנן מחדש את הפרויקט ולהתאים אותו לזכויות הבנייה המצומצמות יותר. העובדה שעיריית רמת גן בוחנת את המדיניות שלה בקשר ליישום תמ"א 38 ברמת גן, המריצה את הצדדים לקדם במהירות את הפרויקט. במסגרת הפרויקט, אותו יזמה קבוצת רוטשטיין, ייהרסו שלושה בניינים, הנמצאים על חלקה אחת, והמחוברים בקיר משותף בשלוש כניסות. בבניינים שייהרסו יש קומת קרקע ועוד שתי קומות ובסך הכול 21 דירות בשטח ממוצע של 60 מ"ר. במקום הבניינים שייהרסו, ייבנו שני בניינים מחוברים שבהם קומת קרקע ועוד 8 קומות וכן קומת גג בנסיגה ובסך הכול 47 דירות כשלכל דירה תהיה חניה בחניון תת קרקעי. 21 מהדירות תימסרנה לבעלי הדירות הקיימות, ועוד 26 דירות ישווקו על ידי היזם כאשר חלק מהן תהיינה פנטהאוזים ומיני פנטהאוזים וכן דירות גן. בעלי הדירות הקיימות יקבלו דירה חדשה ששטחה גדול ב-10 מ"ר מהדירה הקיימת והכוללת ממ"ד ומרפסת שמש. הצפי שסיום הפרויקט הוא סוף 2021.
 • חלק מראשי עיריות מציבים תנאים ובכך לא מאפשרים לקדם את תמ"א 38
  Ynet 31.05.2019
  בתקופה האחרונה רבו מספר ראשי העיריות בערים להודיע כי יקפיאו את התוכניות של תמ"א 38 בעירם. ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, ניצל את העובדה שהייתה תקופת בחירות ועתה נמצאים כבר בתקופת בחירות נוספת כך שאין ממשלה שתגיב לצעדים, והחליט על הגבלת תמ"א 38 ברמת גן.  ברמה הארצית, מי שמקבל את ההחלטות, עסוק בהרכבת הממשלה ומי יהיו השרים, והאם יהיו שינויים ארגוניים, למי ממשרדי האוצר, מנהל התכנון והבינוי תהיה סמכות בתחומים השונים. יזם תמ"א 38, מגלה לאחר שנים של עבודה על פרויקט תמ"א 38, שייתכן וכל מאמציו ירדו לטמיון, בשל שינוי של העירייה במדיניותה לגבי תמ"א 38. תוכנית המתאר הארצית – תמ"א 38 – נועדה לאפשר חיזוק מבנים שיעמדו בפני רעידות אדמה, ובפני מתקפת טילים, כמו שקרה לאחרונה בדרום, כאשר מאות טילים נורו לעבר שטח ישראל. ראשי עיריות בערים המבוססות יותר שלא זקוקים לשום מענקי איזון, יכולים להרשות לעצמם לשנות את המדיניות הארצית שנקבעה ולמנוע יישום תמ"א 38 בעירם, משום שאין התוכנית המתאר הארצית מתאימה למדיניות שלהם. המצב הזה של תוכנית ארצית, הנתמכת על ידי המדינה, ועל ידי מוסדות התכנון שלה, נעצרת על ידי ראשי העיריות, אינו תקין. אפשר כמובן לבקר את תמ"א 38, והעיריות יכולה לקדם פרויקטים גדולים יותר של התחדשות עירונית במקומות שניתן לבצע אותם, אך אם יש בניין בודד שעבורו הפתרון של תמ"א 38 הוא היחידי האפשרי יש לאפשר לבצע אותו.
 • וועדת הערר דחתה התנגדות לבנייה על גג בטענה שתמנע בעתיד ביצוע תמ"א 38
  כלכליסט 23.05.2019
  לא תמיד בעלי הדירות בבית משותף מסכימים לגבי אופן מימוש הזכויות שלהם כמו למשל במקרה שרוצים לקדם פרויקט של תמ"א 38 ואילו בעל דירה הנמצאת בקומה העליונה בבניין רוצה לבנות על הגג חדר נוסף ורצון זה מתנגש עם הרצון לבצע תמ"א 38 בבניין. ועדת הערר המחוזית תל אביב דנה בערר במקרה שבעל דירה בעיר בני ברק ביקש לבנות חדש על הגג מכוח תוכנית הגגות של בני ברק וקיבל את הסכמת 66 אחוזים מבעלי הדירות לכך. מדובר בבניין ברחוב עלי הכהן של בני ברק אך לבקשת בעל הדירה הוגשו התנגדויות של שני בעלי דירות בבניין הנמצא באותו הבניין ברחוב עלי הכהן ובבניין הסמוך, אך הוועדה המקומית של בני ברק, החליטה לא לקבל את ההתנגדויות והמתנגדים הגישו ערר לוועדת הערר המחוזית תל אביב ובו טענו כי הבנייה המבוקשת תפגע ביציבות של המבנה של הבית המשותף, אשר נבנה לפני 50-60 שנים, והציגו חוות דעת של מהנדס שהבניין לא עמיד בפני מקרים של רעידות אדמה, והבנייה המבוקשת תעמיס עומס נוסף על יסודות הבניין ועל העמודים שלו. עוד צוין בחוות הדעת שאם ייעשה חיזוק חלקי של המבנה, באגף אחד של הבניין (עלי הכהן 14), הרי שבאגף השני (עלי הכהן 16) תגדל הסכנה של התמוטטות. עוד נטען בערר שאישור הבקשה לבניית חדר על הגג, עלול לסכל בעתיד ביצוע של פרויקט תמ"א 38 בבניין. הוועדה המקומית טענה מנגד כי על הבקשה להוספת חדר על הגג חתום מהנדס קונסטרוקציה והוא יצטרך להבטיח שפעולה זו תואמת את חישוב העומסים. לגבי ביצוע תמ"א 38 בעתיד, מגיש הבקשה התחייב שלא תהיה לו התנגדות ואף להתפנות מהשטח שאושרה לו בנייה עליו ולכן הוועדה דחתה את הערר.
 • שבעה מתחמים אושרו על ידי הקבינט לדיור לביצוע התחדשות עירונית
  nadlan2 22.05.2019
  שבעת מתחמים חדשים של התחדשות עירונית עליהם המליץ מינהל התכנון, הוכרזו על ידי קבינט הדיור והם יקודמו בערים ראש העין, יהוד מונסון, פתח תקווה, קרית גת, חדרה, לוד. פינוי בינוי בקריית גת יתבצע לאורך שדרות העצמאות בסמוך למפגש עם רחוב הקוממיות ורחוב צה"ל שכיום יש במתחם הזה הנקרא "קוממיות יסקי" 114 יחידות דיור אשר ייהרסו ובמקומם יבנו כ-1,450 יחידות דיור חדשות במבנים שבגובה 20-30 קומות. בשכונת אביב שבעיר ראש העין, במתחם "ג'ון קנדי" יהרסו כ-27- יחידות דיור וייבנו 13 מבני מגורים חלקם בגובה של 7 קומות וחלקם האחר במבנים בגובה של 19 קומות ובסך הכול ייבנו בפרויקט הזה של פינוי בינוי בראש העין כ-800 יחידות דיור. במזרח לוד במתחם "שלמה המלך" ייהרסו 564 יחידות דיור ותחתיהם ייבנו כ-3,300 יחידות דיור במבנים של 10 ו-25 קומות. וכן יורחבו שני בתי ספר הקיימים במתחם ויוקצה שטח של כ-15 דונם לשטחים פתוחים. עוד פרויקט של פינוי בינוי בלוד מתוכנן במתחם "אילת" בממוקם אף הוא במזרח לוד, ייהרסו כ-209 יחידות דיור ובמקומם ייבנו כ-852 יחידות דיור במבנים בני 7 קומות ואחרים בני כ-25 קומות וכן יוקמו מבנים עבור מסחר ותעשייה על שטח של כ-3,000 מ"ר וכן יוקצו כ-4,800 מ"ר עבור מבני ציבור. במתחם גבעת אולגה של חדרה ייבנו כ-1,500 יחידות דיור וזאת במסגרת תוכניות של פינוי בינוי בחדרה שהיא במסגרת המדיניות של עיריית חדרה. פינוי בינוי ביהוד-מונוסון יבוצעו בשלושה מתחמים: קדושי מצרים, הרצל, גיורא שבהם ייבנו כ-951 יחידות דיור במקום כ-332 יחידות דיור הקיימות שם כיום. פינוי בינוי בפתל תקווה יבוצע במתחם "אנסקי" המצוי בקרבת צירי התנועה של רחובות קפלן, ארלוזורוב, ובסמיכות לרחוב ז'בוטינסקי בקרבת בית החולים בלינסון. הקבינט אישר גם תוכניות באזור הקו הסגול של הרכבת הקלה במטרופולין תל אביב.
 • מדיניות העירייה מצמצמת תמ"א 38 בגבעתיים
  גלובס 15.05.2019
  מועצת העיר גבעתיים תנהל היום דיון בנושא גיבוש עקרונות לביצוע תמ"א 38 בגבעתיים וכן בפרויקטים נקודתיים של פינוי-בינוי בעיר. התוכנית תגדיר מהם האזורים שבהם העירייה לא תאפשר ביצוע פרויקטים של תמ"א 38 בגבעתיים, כפי שנעשה בעיר רמת גן לאחרונה גם רמת השרון הצטרפה לערים המגבילות את תמ"א 38. התוכנית עבור גבעתיים שנעשתה על פי סעיף 23 של תמ"א 38 הנותן בידי הרשות המקומית אפשרות לפרסם מדיניות של תמ"א 38, הוכנה על ידי נעמה ליס. המדיניות המחמירה לגבי תמ"א 38 בגבעתיים מתייחס הן לתמ"א 38 במסלול של חיזוק ותוספות בנייה והן במסלול של הריסה ובנייה מחדש. רחל פסו קונפורטס, שהיא ראש האגף של התחדשות עירונית בגבעתיים, מציינת כי התוכנית היא תכנון קונקרטי של מדיניות עיריית גבעתיים, והיא מחלקת העיר למספר מתחמים. אחד האזורים בו תותר רק תמ"א 38 ולא יתאפשר פינוי-בינוי הוא אזור מצפה הכוכבים, רחוב המרי ורחוב המעיין, וזאת שמדובר באזור גבוה מבחינה טופוגרפית של ירושלים. בציר בן גוריון במזרח, ולאורך עליית הנוער במערב, יאושרו רק פרויקטים של פינוי-בינוי מכיוון ששם אפשר יהיה לבנות באופן יותר אינטנסיבי. בצד הדרומי של גבעתיים, ישמרו בשכונת תל גנים האופי של בתים צמודי קרקע, ובשיכון חברת חשמל סומנו חלקים לשימור. הדיון בנוגע לשכונת גבעת רמב"ם ייעשה במסגרת תוכנית אחרת. ויוי וולפסון, יו"ר סיעת מרצ – גבעתיים החופשית – שיגרה מכתבים לראש עיריית גבעתיים, רן קוניק, וליו"ר הוועדה המחוזית ובהם התלוננה שהתוכנית נמסרה לידיה זמן קצר לפני הישיבה ולא איפשר לא להתייחס ברצינות לתוכנית ולכן ביקשה לדחות את הישיבה. 
 • שני פרויקטים של התחדשות עירונית בתל אביב
  Ynet 14.05.2019
  הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה תל אביב, תדון מחר בפרויקט של התחדשות עירונית בתל אביב. מדובר על מתחם בשטח של כ-30 דונם בשכונת הטייסים, בין דרך הטייסים, רחוב עודד ודרך ההגנה, רחוב חבצלת ורחוב אשרמן. במסגרת הפרויקט ייהרסו 12 מבנים שבהם 146 דירות ותחתיהם ייבנו שני מגדלים בגובה של 15 קומות ועוד שישה מגדלים בגובה של 8-10 קומות ובסה"כ 515 דירות. בעלי הדירות שייהרסו יקבלו דירות חדשות וגדולות יותר בשטחן מאשר הדירות שלהם היום אשר יכללו גם ממ"ד, מרפסת, חניה ומחסן, כאשר לדירות החדשות עומדות בתקן של עמידות בפני רעידת אדמה. על שטח של 1.8 דונם במתחם ייבנו מבני ציבור על פי החלטת עיריית תל אביב כמו למשל גני ילדים. בחזית הבניינים של רחוב עודד יוקמו מבנים בעלי אופי ציבורי כמו למשל קופת חולים או סניף דואר. עד כה חתמו כ-60 אחוזים מבעלי הדירות במתחם על הסכמתם לביצוע הפרויקט. עוד תכנית של התחדשות עירונית מקודמת ברובע 4 של תל אביב צפון הישן של עיר כאשר מדובר בפרויקט של תמ"א 38 בתל אביב במסלול של הריסה ובנייה מחדש (תמ"א 38/2). הפרויקט קיבל היתר בנייה של הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה תל אביב. היזם היא קבוצת ישפה, אותה מייצג עו"ד זיו גרומן. במסגרת הפרויקט ייהרס בניין ישן של 3 קומות ובו 7 דירות ברחוב שדרות סמאטס הנמצא ממזרח לרחוב אבן גבירול בין רחוב פנס לרחוב יהודה המכבי. כל בעלי הזכויות בבניין חתמו על ההסכם ותחילת ביצוע הפרויקט יתבצע בעוד מספר חודשים. בעלי הדירות הקיימות יקבלו דירות ששטחן גדול בכ-20 מ"ר בהשוואה לדירה שהייתה להם.

לידיעות נוספות

התחדשות עירונית בקרית אונו
התחדשות עירונית במיטבה - פרויקט פינוי בינוי של חברת מצלאוי בקרית אונו
כל המידע על התחדשות עירונית

אגדת דשא

איפה ירוק יותר? בפרברים או בעיר הצפופה..., מה זה עירוב שימושים?, כמה ימים בחודש אנחנו מבלים בפקק? והאם הבעייה האמיתית של ההתחדשות העירונית היא בעיית החנייה? 
מרחב, התנועה לעירוניות מתחדשת בישראל בשיתוף המשרד להגנת הסביבה הפיקו סרט זה שמנסה להציג בזווית אחרת את בעיית התחבורה.
נראה שפתרונות של תחבורה בת קיימא הינם תנאי בסיסי להתחדשות עירונית. שווה צפייה!


 

מובילי התחדשות עירונית

 - - - - חדש - - - -
קבוצת מובילי התחדשות עירונית
קבוצת הפייסבוק לעוסקים
בתחום ההתחדשות העירונית
הצטרפו לקבוצה