פרסומות

אשד המנהלת להשבחת נדל"ן החברה לחיזוק מבנים בישראל

אתר האינטרנט המוביל לתחום תמ"א 38 והתחדשות עירונית

לקידום תמ"א 38 בבניין מלאו את הטופס

מעוניינים להתחיל בתהליך תמ"א 38 בבניין שלכם או לקבל הצעות מחברות נוספות?

השאירו פרטים ואנחנו נשתדל להעביר לחברות מתאימות, ללא כל עלות מצדכם.  כדאי להבין שלא כל בניין מתאים לכל היזמים, בניין שמוגדר אצל אחד כ"לא כלכלי" יכול להיות "יהלום" אצל אחר. גם הזמן משחק תפקיד ובניין או ישוב שאינם אטרקטיביים בזמן מסוים יכולים להפוך למאד מבוקשים עקב שינויים ברגולציה, במחירי הנדל"ן ועוד.

אנחנו באתר המרכזי עושים כל מאמץ למצוא את הגורם המתאים שיטפל בכל בניין הרשום במאגר שלנו, לא תמיד זה קורה מעכשיו לעכשיו אבל אנחנו רצים למרחקים ארוכים...

* שדה חובה

 

קבוצת מובילי התחדשות עירונית: פתחנו קבוצת פייסבוק המיועדת לכל העוסקים ומקבלי ההחלטות בתחום ההתחדשות העירונית. יזמים וקבלנים, עורכי דין, אדריכלים, מלווי דיירים ועוד. הקבוצה תשמש לקבלת עדכונים שוטפים, במה לתכנים של חברי הקבוצה. 
לקבוצת מובילי התחדשות עירונית >>>

 

גבולות תמ"א 38: שכנים מבניין סמוך מתנגדים לפרויקט תמ"א 38 בוועדות התכנון וגם בבית המשפט. טענתם העיקרית הייתה כי הבנייה תגרום חסימה של אוויר ואור לדירותיהם ואף תפגע בפרטיותם. מה החליטה השופטת?
כתבה מאת עו"ד זיו לוטן, מיוחד לאתר המרכזי, למאמר ולמאמרים נוספים >>>

 

עלו ברשת

 • תכנית גדולה של פינוי בינוי בלוד
  Ynet 28.02.2019
  הותמ"ל - הוועדה לתכנון מתחמים מועדפים לדיור, אישרה להפקדה תוכנית לביצוע פינוי בינוי בלוד להתנגדויות הציבור. מדובר בתכנית בשכונת הס ושכונת לאה גולדברג במרכז לוד שבמסגרתה ייבנו כ- 3,600 יחידות דיור במקום 256 דירות שיפונו וכן כוללת התכנית הסדרת תשתיות והתחבורה. התכנית מיועדת להתבצע במתחם שבין רחובות שלמה המלך, אבו חצירא, דוד ברוך, אליהו גולומב, והיא משתרע על פני שטח של 350 דונם, ומלבד מבני מגורים יוקם גם אזור מסחר ותעסוקה וכן שטחי ציבור ופארק עירוני חדש. מתחם הס ממוקם מצד צפון של שכונת לאה גולדברג ובו פועלים בין השאר מפעל עלית וכן משרדים, מוסכים, מחסני לוגיסטיקה ועוד. בתוכנית גם תוואי הקבוע והזמני של ההפרדה המפלסית, אשר מתוכננת לחבר בין רחוב מיכה רייסר לבין רחוב דוד המלך. על פי התוכנית ייבנו 3,572 יחידות דיור וכן שטחי תעסוקה ומסחר על שטח של 110 אלף מ"ר וכן שטחי ציבור. הבינוי ייעשה באופן שהחזיתות המסחריות והציבוריות יפנו  לרחובות הסובבים, ובקומה שנייה ישולבו שטחי מסחר ותעסוקה כאשר מעליהם ייבנו בנייני המגורים בגובה של 7-23 קומות. .המהלך החל לפני כשנה כאשר היוזמה באה מצדה של עיריית לוד ושל החברה הכלכלית לוד באמצעות "המבואה" - המנהלת ההתחדשות העירונית של העיר לוד - וכן ושותפים לה ביוזמה של התחדשות עירונית בלוד גם משרד הבינוי והשיכון וכן הרשות הממשלתית של התחדשות עירונית. התכנון נעשה על ידי  HQ אדריכלים ועל הניהול מופקדת פז כלכלה והנדסה. עו״ד זיו כספי, אשר מייצג את בעלי זכויות במתחם שהל, ציין כי התכנית מהווה בשורה של ממש לעיר לוד, והמשפטנית נחמה בוגין, שמאית המקרקעין, ציינה כי הפרויקט הזה כמו גם האצת התהליכים של התחדשות עירונית בלוד יביאו לשינוי משמעותי בשנים הבאות.
 • במהלך פרויקט תמ"א 38 חיי הדיירים יכולים להיות קשים מאוד
  Ynet 26.02.2019
  כאשר מבצעים פרויקט של תמ"א 38 כל דיירי הבניין מושפעים מכך, מכיוון ששלוות החיים שלהם מופרעת למשך תקופה ארוכה, כאשר הם חיים באתר בנייה או שהם נאלצים להעתיק את מקום מגוריהם לדירה אחרת לתקופת הבנייה. כל אחד ישמח לשדרג את דירתו כאשר מבוצע תמ"א 38 בבניין אך אין להתעלם מהקשיים הכרוכים בכך כאשר מדובר על תמ"א 38 במסלול של עיבוי וחיזוק נאלצים הדיירים לחיות למעשה באתר בנייה ואילו כאשר מדובר על תמ"א 38 במסלול של הריסה ובנייה מחדש הם חייבים לעבור לדירה חלופית באפן זמני עד שדירתם החדשה תיבנה. קיימים גם אתגרים של בחירת יזם תמ"א 38 שיהיה בעל מוניטין או קבלן ביצוע כמו גם בחירת עו"ד המנוסה בענייני מקרקעין אשר ייצג נאמנה את בעלי הדירות בבניין ואשר ידאג לאינטרסים שלהם. שוכרי הדירות מעדיפים לא להיכנס לדירה בבניין שאמור להתבצע בו פרויקט של תמ"א 38 יחד עם זאת לא ברורים לוחות הזמנים ואם בעל הדירה נמנע מלהשכיר אותה בתקופה שהיא לקראת ביצוע תמ"א 38, יכול להיות שמדובר בתקופה ארוכה ובהפסד הכנסה משמעותי משכירות. לחוק השכירות התווספה בשנת 2017  האפשרות שבאה לדאוג למצב שוכרי הדירות ולהדדיות בהסכם ולשוכר ניתנת האפשרות לעזוב את הדירה בהתראה ללא צורך בהסבר, מה שמקשה על חיי בעלי הדירות.
 • האם ניתן לחייב בעל דירה לביצוע פרויקט של תמ"א 38
  כיכר השבת 23.02.2019
  פרויקטים של התחדשות עירונית מהסוג של תמ"א 38 מאפשרים גם שיפור בניין המגורים ופני הסביבה. השאלה היא האם ניתן לחייב דיירים לתת את הסכמתם לשיפורים כאלה של פני הסביבה ומבני המגורים. מדברי המשנה במסכת בבא בתרא עולה כי אסור לטעת עצים מסביב לעיר וצריך להשאיר את המרחב העוטף את העיר פתוח. על פי הביאור בגמרא, יש להשאיר רצועה מרחבית פתוחה מסביב לעיר ואין לטעת אילנות ברצועה שמסביב לעיר. הבבלי אמנם מנמק את האיסור מטעמי נוי, אך הירושלמי שואל האם האיסור הוא גם מטעמי האפלה. השאלה היא האם הרחקת האילן מהעיר הוא מטעמי נוי העיר ותפארת ארץ ישראל היא זכות שבני המקום יכולים לאפשר לבעל האילנות להשאיר אותם נטועים מסביב לעיר. כלומר האם זו חובה כלפי הארץ, כי אז אין לבני המקום זכות זאת, או שזוהי חובה כלפי תושבי העיר. שאז יש להם את הזכות למחול לבעלי האילנות ולאפשר לו להשאיר אותם. וישנה גם השאלה אם איסור זה קיים גם בחו"ל. אם הזכות הזאת נתונה לשותפים המתגוררים יחד, אז יכולים שכנים בבית משותף לכפות על דיירים סרבנים לתת את הסכמתם לביצוע פרויקט של התחדשות עירונית וזאת בטיעון של שיפור נוי העיר ובניין המגורים. אם נוי העיר היא זכות ממונית אזי היקף הזכות של נטיעת עצים מסביב לעיר ואם ייגרם לאחד השכנים אי נוחות או נזק כאשר יתבצע הפרויקט של התחדשות עירונית אז לא ברור אם ניתן לכפות עליו להסכים לביצוע פרויקט של תמ"א 38 מכיוון שכנגד הטיעון של נוי העיר, ישנה הזכות הממונית של בעלי הדירה שלא להנזק ולפיכך יש לבחון כל מקרב לגופו כדי לקבוע איזו זכות גוברת.
 • עתירה נגד פרויקט תמ"א 38 בבת ים
  Mako 07.02.2019
  חמישה דיירים ברחוב דניאל הגישו עתירה לבית המשפט לעניינים מנהליים תל אביב לבטל היתר בנייה לפרויקט של תמ"א 38 בבת ים במסגרתו ייבנה בניין בן 8 קומות במקום בית חד קומתי הקיים היום. העותרים, שהגישו את העתירה באמצעות עו"ד שוש ריבר, טוענים כח הועדה המקומית של עיריית בת ים, אישרה את הפרויקט של תמ"א 38 ב-2016, שבו ייבנה הבניין בצמוד לבניין שבו הם גרים, תוך התעלמות מההתנגדות שהם הגישו וכן בניגוד להמלצות של מהנדסת הוועדה, מכיוון שבניין הבניין יגרום לכך שהם יגורו בדירות חשוכות וללא אוורור. העותרים טוענים כי התברר להם שהוועדה התעלמה מההתנגדות שלהם ויזם תמ"א 38 קיבל היתר בנייה ובכלל זה הקלות. יזם תמ"א 38 – חברת אלברט גבסו ובניו - כבר החל בעבודות הבנייה וכך התברר לעותרים כי האישור ניתן להם. עו"ד ריבר פנתה לעיריית בת ים ונענתה כי לא הוגשה מעולם התנגדות וזאת למרות שההתנגדות שהוגשה נושאת חותמת של האגף. בעתירה נטען בנוסף כי לא הוגדה חוות דעת הנדסית שהמבנה החד קומתי שייהרס במסגרת הפרויקט של תמ"א 38, אכן  מתאים לתקן 413 שלפיו בניין נמוך לא מתאים לביצוע תמ"א 38. העותרים טוענים כי ההיתר שניתן לבנייה של בניין בן 8 קומות, במקומו של  הבניין החד קומתי, מהווה חריגה ממה שמקובל באזור וכן שקווי הבניין צמודים מדי לבניין של העותרים. הוועדה המקומית בת ים טוענת בתגובה כי קיבלה החלטה לאשר את הפרויקט של תמ"א 38 בבת ים בתחילת 2017 ובסופה של אותה שנה ניתן ההיתר לאחר דיונים ודרישות של הוועדה להתאים את הבנייה לדרישות הדין ולדרישות הצוות המקצועי באגף ההנדסה של עיריית בת ים, ואילו העתירה התקבלה רק בדצמבר 2018.
 • התושבים נאבקים לשימור שלושה עצי אקליפטוס עתיקים במתחם פינוי בינוי ברמת השרון
  Local רמת השרון 06.02.2019
  האם שלושה עצי אקליפטוס עתיקים וגדולים, הנמצאים בשטח תכנית פינוי-בינוי ברמת השרון ויועדו לשימור, עומדים להיכרת? תושבים בשכונת מורשה בעיר טוענים כי העצים, הנמצאים בשטח תכנית פינוי-בינוי במתחם אילת, עומדים להיכרת, וזאת למרות שורת הבטחות מפורשות שקיבלו מחברת אאורה, הבונה את הפרויקט, עיריית רמת השרון ואדריכל התוכנית. במסגרת התוכנית המדוברת ייבנו 6 מגדלים בני 20 קומות, כאשר בשלב הראשון ייבנו 2 מגדלים בשטח "חורשת מורשה", בו נמצאים שלושת העצים הגדולים. על פי נציגי הוועד להצלת חורשת מורשה, חברת אאורה ואדריכל התוכנית הבטיחו לדאוג לשימור שלושה מעצי האקליפטוס במגרש 51, כבר בכנס התחדשות עירונית שנערך בשנת 2016. גם אדריכל התוכנית טען בישיבת הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז תל אביב ביולי 2016, שנעשים מאמצים רבים בעלות של מיליוני שקלים, לשמר את שלושת עצי האקליפטוס העתיקים שנמצאים במרכז הפרויקט. חברת אאורה אף הזמינה סקר עצים, ובו נמצא כי מצבם של האקליפטוסים טוב מאוד וכי יש להם תרומה סביבתית עצומה. שווי כל עץ הוערך כ-102 אלף שקלים, ונקבע כי היתכנות ההעתקה שלהם נמוך. למרות כל הדברים האלו, תושבי שכונת מורשה הופתעו לגלות כי למרות ההצהרות הנ"ל, אין כוונה לשמר את שלושת העצים האלו, השריד האחרון ל"חורשת מורשה". בהודעה שפורסמה לציבור נכתב כי פקיד היערות החליט בכל זאת להתיר את כריתת העצים. חברת אאורה מסרה כי החברה החליטה לפעול לשימור שישה עצים במתחם פרויקט פינוי-בינוי, אולם כחלק מהעבודה המשותפת עם הגורמים המקצועיים הוחלט לכרות חלק מהעצים, שבריאותם ירודה, והחברה תשתול עצים חדשים במקומם. מעיריית רמת השרון הובהר כי טרם אושרה כל כריתה של עצים במתחם "אילת".
 • המועצה המקומית אישרה פרויקט פינוי בינוי בפתח תקוה
  mynet פתח תקוה 25.01.2019
  פרויקט פינוי בינוי בפתח תקווה אושר על ידי הוועדה המקומית, בשכונת עמישב לאחר שכבר שנים מדובר על חידוש המבנים בה ורק ב-2016 החלו ההכנות להפוך את התוכנית הזאת לממשית, כאשר הוועדה המקומית החליטה באוגוסט של אותה שנה, לקדם התחדשות עירונית במתחם הזה, ולקדם גם תכניות של מערך החניה, התנועה, השטחים הציבוריים ועוד. מדובר בפרויקט שיתבצע ברחוב שבט דן ורחוב צפת כאשר במתחם יש 53 דירות ישנות שרובן בבניינים בני 1-2 קומות ועל פי התכנית שאושרה על ידי הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה של פתח תקוה, והופקדה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, ייבנו שלושה בניינים שיתנשאו לגובה של 9, 18, 22 קומות ובהם כ-250 יחידות דיור וכן ייבנה מרכז מסחרי על פני שטי של 1,400 מ"ר וכן ייבנו בסמוך בית ספר, גני ילדים, פארק וכן בית כנסת. בשכונה הדר גנים הסמוכה לשכונת עמישב, ישנה התנגדות לתוכנית בשל החשש לעומס הנוסף על התשתיות שייגרם בשל הגדלה הצפיפות וכן בשל מחסור בשטחים ציבוריים. מנכ"ל חברת בינו נדל"ן, קובי פרץ, שהיא היזמית של הפרויקט טוען כח התכנית אושרה על ידי איציק ברוורמן, אך לא העביר את הפרויקט במלואו בשל התנגדות החרדים, אבל ראש עיריית פתח תקוה, רמי גרינברג, הבטיח לקדם את התכנית. פרץ מסביר שאם היה מדובר בפרויקט של תמ"א 38, היה דרוש רק אישור של המועצה המקומית, אך בפרויקט כזה של פינוי-בינוי בפתח תקוה, נדרש אישור של הוועדה המחוזית, והוא מאמין שיינתן אישור כזה ותוך כארבעה חודשים יתחילו העבודות.
 • פרויקט תקוע של תמ"א 38 בירושלים שוחרר לאחר עשור וניתן יהיה לבחור יזם תמ"א 38 חדש
  גלובס 21.01.2019
  הסכם שעליו חתמו דיירים בשנת 2008 והיה אז הפרויקט ראשון של תמ"א 38 בעיר ירושלים תוכנן להתבצע בשכונת ארנונה ברחוב עין גדי 27. את הפרויקט יזמו דני שלום ודוד ישי שניהלו משרד עורכי דין ובמסגרת ההסכם שהגיעו עם בעלי הדירות, הם היו אמורים לחזק את הבניין כדי שיעמוד בפני רעידות אדמה וכן להגדיל את הדירות הקיימות ולהוסיף לבניין מעלית. בתמורה לכך היו היזמים אמורים לקבל שלוש דירות חדשות שיתווספו לבניין. על פי ההסכם יכלו היזמים לרשום לטובתם הערת אזהרה לזכויות המוקנות להם, וזאת בכפוף לשתי בטוחות שהיזמים אמורים היו להעמיד לטובת בעלי הדירות הקיימות, האחת היא ייפוי כוח לביצוע מחיקת הערת האזהרה ושניה היא ערבות בנקאית על סך של מאה אלף שקלים שתופקד לפני תחילת ביצוע העבודות אצל בעלי הדירות. לאחר שהונפק היתר בנייה החלו העבודות באוגוסט 2011, אך לאחר שנה שהעבודות בוצעו נתגלע סכסוך בין היזמים וביצועו של הפרויקט נעצר באמצע העבודה כאשר דיירי הבניין נותרו לחיות באתר בנייה שבו מסוכן היה לגור כאשר בניית השלד של התוספות לבניין כבר הושלמה. פסק בוררות שניתן בימים האחרונים ואשר נפרש על פני 88 עמודים ואשר הוכן על ידי המהנדס עו"ד גדעון שפיגל שנבחר להיות הבורר, אפשר את ההיפרדות בין בעלי הדירות לבין היזמים כדי לתת בידיהם את האפשרות לבחור יזם תמ"א 38 חדש שיוכל להשלים את העבודה. הבורר שפיגל קבע שהיזמים ערכו הסכם שברירי אשר השאיר את בעלי הדירות חשופים לנזק אם יופר ההסכם על ידי היזמים מבלי שיש בידיהם הגנות מקובלות מאחר ושתי הבטוחות לא נמסרו לידי בעלי הדירות.
 • יזמי תמ"א 38 בבני ברק יידרשו לתת תמורה שטח ציבורי בקומת הקרקע
  גלובס 17.01.2019
  עיריית בני ברק חייבה במשך שנים כל יזם תמ"א 38 להקים בקומת הקרקע של הבניינים מבני ציבור. אין בסיס חוקי לדרישה כזאת כמו שנעשה בפרוייקטים של תמ"א 38 בבני ברק, ולא היה לה בסיס בהוראות תמ"א 38 הארצית אשר נועדה לחזק מבנים ישנים שיעמדו בפני רעידות אדמה. רק חלק מהיזמים נענו לדרישת עיריית בני ברק, והקימו מבני ציבור כחלק מהפרויקט של תמ"א 38, אך היו יזמים שלא הסכימו לדרישה אשר פוגעת, לטענתם, בכדאיות הכלכלית של הפרויקט ופנו לוועדת הערר אשר הורתה לעיריית בני ברק לתת היתרי בנייה לפרוייקטים. עיריית בני ברק פעלה כדי להסדיר את הבעיה של תמ"א 38 בתחומה ולאחרונה הופקדה בוועדה המחוזית תכנית שתאפשר לעיריית בני ברק לדרוש שטחים ציבוריים בבניינים החדשים כתנאי להיתר. דרישה זאת באה בשל צפיפות המגורים הגדולה של בני ברק, ומחסור גדול במבני ציבורי כגון גני ילדים. הוועדה המחוזית ובראשה דניאלה פוסק, הפקידה להתנגדויות הציבור תכנית אשר תאפשר לוועדה המקומית לדרוש שטחים ציבוריים ובכלל זה חצר מוצמדת אשר יופקעו לטובת הרשות המקומית ללא תמורה, במסגרת היתר הבנייה של בניינים חדשים. נעמי אנג'ל, מתכננת מחוז תל אביב בוועדה המחוזית, ציינה כי הוועדה ממליצה על מתן שטחים ציבוריים בפרוייקטים של תמ"א 38, בשל צפיפות המגורים ומכיוון שבממוצע בכל בניין יש צורך של גן ילדים מבחינת הביקוש. גם ראש עיריית בני ברק לשעבר, חנוך זייברט, התייחס לנושא ואמר שהתכנית היא חדשנית תעשה טוב לעיר בני ברק וטוב שקובעים הנחיות מיוחדות לביצוע תמ"א 38 בבני ברק.
 • ירידה בהיקף ההיתרים לפרויקטים של תמ"א 38
  Ynet 17.01.2019
  הממשלה מבינה את החשיבות של התחדשות עירונית המאפשרת להתמודד עם מצוקת הדיור והקימה רשות ממשלתית שתפקידה לקדם את העניים של התחדשות עירונית, אך קצב הפרויקטים של תמ"א 38 לא מדביק הן את הביקושים בשוק והן את הפוטנציאל הגלום במיזמים של תמ"א 38. על פי אתר מדלן בשנת 2018 נמצאו רק 3,500 פרויקטים בשלבי תכנון ורישוי כאשר תמ"א 38 ברמת גן מובילה עם כ-4,000 יחידות דיור, כאשר בשכנתה של רמת גן, תל אביב, היו באותה השנה רק חצי הכמות. עו"ד גיא פרבמן, מומחה בייצוג יזמי תמ"א 38 ובעלי זכויות במיזמים של התחדשות עירונית, מציין כי כיום יש אי וודאות במספר ניכר של רשויות מקומיות עניין שהוא מהותי בפרויקטים של התחדשות עירונית. יזם תמ"א 38, מפרא עו"ד פרבמן, אינו יודע מה מותר ומה אסור בתחום הבנייה של רשות מסוימת. הועדה המקומית, משנה לפעמים את גישתה תוך כדי קידום הפרויקט מה שגורם לפעמים לכך שהפרויקט מתעכב או אפילו מבוטל. יש לקבוע מדיניות, אמר עו"ד פרבמן, שתישאר תקפה, גם אם מתחלף ראש העירייה, למשל. עו"ד אפרת רשף, גם מתייחסת לבחירות לרשויות המקומיות ומציינת כי בשל אי רציפות שלטונית נעשו שינויים בהחלטות שנעשו על ידי הרשויות לפני הבחירות מה שגורם לעיכובים בפרויקטים שכבר מקודמים. יו"ר הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, מציין כי הרשות פועלת כדי להגדיל את הוודאות ולשם כך הוקמו 25 מינהלות של התחדשות עירונית. בבדיקה של אתר מדלן, מתברר כי 90 אחוזים של הבקשות בערים ירושלים, חולון וכן בקרית ביאליק מאושרות תוך5 שנים. לעומת זאת בעיר תל אביב – יפו, וכן בעיר רמת גן מאושרות רק 75 אחוזים מהבקשות בפרק זמן זה. 
 • אושרה תכנית פינוי-בינוי בנתניה
  TheMarker 26.12.2018
  הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור אישרה תכנית של התחדשות עירונית בנתניה והיא התכנית הראשונה המאושרת לאחר שבמהלך השנה הכריז קבינט הדיור על 11 מתחמים מועדפים לדיור בתכניות של התחדשות עירונית שבהם ייבנו כ- 29,000 דירות. מדובר על פרויקט פינוי-בינוי בנתניה שיתבצע בשכונת נורדאו שבדרום העיר. במסגרת פרויקט פינוי-בינוי זה יפונו מדירייהם ולאחר נכן ייהרסו 8 מבנים שבהם כ-208 דירות ובמקומם ייבנו 14 בניינים המתנשאים לגובה של 9-25 קומות ובהם יהיו 872 יחידות דיור כאשר הצפיפות תהיה כ-43 יחידות דיור לדונם כאשר תמהיל הדירות יכלול גם דירות קטנות בשטח של עד 80 מ"ר לצד דירות גדולות. עיריית נתניה קידמה את התכנית של הוותמ"ל, ע"י אלונים–גורביץ, אדריכלים ומתכנני ערים, ועל הניהול הופקדה האדריכלית גלי דולב מחברת וקסמן גוברין גבע .תושבי המתחם היו שותפים לתהליך התכנון כדי שהוא יהיה תואם את אופי המתחם כיום תוך שימת דגש על נגישות להולכי רגל ויצירת מרחב משותף לדיירים במתחם. אריאל יוצר, יו"ר הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור התייחס לאישור התכנית וציין מדובר בנדבך נוסף בקידום תוכניות פינוי-בינוי. ובהתייחסו לתכנית הראשונה של פינוי-בינוי בנתניה, ציין את העובדה שלא הוגשה אף התנגדות לתכנית מצד דיירי המתחם, ושזהו מהלך שמתניע את ההתחדשות של כל אזור קרית נורדאו. בנוסף ל-14 מבני המגורים יוקצו 4,000 מ"ר עבור שטחי ציבור שבהם יוקם מעון יום וייבנו גני ילדים, ובנוסף ישולבו שטחים ציבורים במבני המגורים אשר יועדו לצרכי הקהילה ותרבות.

לידיעות נוספות

התחדשות עירונית בקרית אונו
התחדשות עירונית במיטבה - פרויקט פינוי בינוי של חברת מצלאוי בקרית אונו
כל המידע על התחדשות עירונית

אגדת דשא

איפה ירוק יותר? בפרברים או בעיר הצפופה..., מה זה עירוב שימושים?, כמה ימים בחודש אנחנו מבלים בפקק? והאם הבעייה האמיתית של ההתחדשות העירונית היא בעיית החנייה? 
מרחב, התנועה לעירוניות מתחדשת בישראל בשיתוף המשרד להגנת הסביבה הפיקו סרט זה שמנסה להציג בזווית אחרת את בעיית התחבורה.
נראה שפתרונות של תחבורה בת קיימא הינם תנאי בסיסי להתחדשות עירונית. שווה צפייה!


 

מובילי התחדשות עירונית

 - - - - חדש - - - -
קבוצת מובילי התחדשות עירונית
קבוצת הפייסבוק לעוסקים
בתחום ההתחדשות העירונית
הצטרפו לקבוצה