פרסומות

החברה לחיזוק מבנים בישראל קבוצת משגב 26 - בונים לך את העתיד

אתר האינטרנט המוביל לתחום תמ"א 38 והתחדשות עירונית

לקידום תמ"א 38 בבניין מלאו את הטופס

מעוניינים להתחיל בתהליך תמ"א 38 בבניין שלכם או לקבל הצעות מחברות נוספות?

השאירו פרטים ואנחנו נשתדל להעביר לחברות מתאימות, ללא כל עלות מצדכם.  כדאי להבין שלא כל בניין מתאים לכל היזמים, בניין שמוגדר אצל אחד כ"לא כלכלי" יכול להיות "יהלום" אצל אחר. גם הזמן משחק תפקיד ובניין או ישוב שאינם אטרקטיביים בזמן מסוים יכולים להפוך למאד מבוקשים עקב שינויים ברגולציה, במחירי הנדל"ן ועוד.

אנחנו באתר המרכזי עושים כל מאמץ למצוא את הגורם המתאים שיטפל בכל בניין הרשום במאגר שלנו, לא תמיד זה קורה מעכשיו לעכשיו אבל אנחנו רצים למרחקים ארוכים...

* שדה חובה

 

קבוצת מובילי התחדשות עירונית: פתחנו קבוצת פייסבוק המיועדת לכל העוסקים ומקבלי ההחלטות בתחום ההתחדשות העירונית. יזמים וקבלנים, עורכי דין, אדריכלים, מלווי דיירים ועוד. הקבוצה תשמש לקבלת עדכונים שוטפים, במה לתכנים של חברי הקבוצה. 
לקבוצת מובילי התחדשות עירונית >>>

 

גבולות תמ"א 38: שכנים מבניין סמוך מתנגדים לפרויקט תמ"א 38 בוועדות התכנון וגם בבית המשפט. טענתם העיקרית הייתה כי הבנייה תגרום חסימה של אוויר ואור לדירותיהם ואף תפגע בפרטיותם. מה החליטה השופטת?
כתבה מאת עו"ד זיו לוטן, מיוחד לאתר המרכזי, למאמר ולמאמרים נוספים >>>

 

עלו ברשת

 • התנגדות להארכה תוקפה של תמ"א 38
  כלבו חיפה והצפון 18.10.2019
  פורום הערים העצמאיות, המוכר גם בשם פורום ה-15, ומרכז השלטון המקומי, גיבשו את עמדתם בנוגע להארכת תוקפה של תמ"א 38, ושלחו נייר עמדה למשה כחלון, שר האוצר, ובו הביעו את התנגדות להארכת תוקפה של התוכנית, אך יחד עם זאת המליצו, עבור חלק מהרשויות המקומיות, על הארכה של 4 שנים של תמ"א 38. שני ארגונים אלה של השלטון המקומי, שבהם חברה גם עיריית חיפה, ציינו את חסרונותיה של תמ"א 38 ואת העובדה שהיא גורמת לעומס ניכר, במיוחד בשכונות הוותיקות והצפופות הנמצאות במרכזי הערים, על התחבורה, מבני הציבור, המים ועוד. כמו כן ציינו מספרם המועט של המבנים שחוזקו על ידי פרויקטים של תמ"א 38. בנייר העמדה, ציינו הארגונים האלה כי תמ"א 38 אינה מהווה תוכנית של התחדשות עירונית כי היא פועלת רק על מבנים בודדים מה שמחייב את הרשויות המקומיות להרחיב את התשתיות ולא תמיד הדבר אפשרי מכיוון שמלבד התקציב הנדרש לביצוע הרחבת התשתיות, לא קיים מקום מתאים מהבחינה הפיזית. בנייר העמדה המליצו הארגונים לאפשר לרשויות מקומיות, שבהן תמ"א 38 היא מכשיר שבעזרתו הם יכולות לקדם פתרון לצרכים מיוחדים של העיר  להכין תוכניות ומסמכי מדיניות שבהן יוכלו לשנות חלק מההוראות של תמ"א 38. למשל רשויות מקומיות המבקשות לקדם בניית ממ"דים או במקומות שאי אפשר לקדם בהם פרויקטים של פינוי-בינוי במכפלות גבוהות. לפיכך ממליצים בנייר העמדה לאפשר לרשויות מקומיות המעוניינות בכך, לקדם תוכניות של תמ"א 38.
 • התחדשות עירונית ביהוד-מונסון מקבלת זריקת עידוד לאחר חתימה על הסכם גג עם רם רמ"יי
  Ynet 16.10.2019
  עיריית יהוד-מונסון חתמה עם רשות מקרקעי ישראל על הסכם גג לפיו תקבל רמ"י מהמדינה סכום של מעל 1.25 מיליארד שקלים עבור פיתוח תשתיות בעיר יהוד-מונסון עבור תחבורה כולל הקמת כבישים, טיפול בתאורה ובניקוז, הקמת מוסדות חינוך, תרבות וחברה כמו למשל היכל תרבות, וכן הקמת פארקים, מבני ציבור ומקומות למסחר ותעסוקה. האוכלוסייה תגדל מאוד בעיקר כתוצאה של פרויקטים של התחדשות עירונית ביהוד-מונסון ויתאפשר לצעירים שהם בני העיר להמשיך ולגור בה כאשר תוספת מספר הדירות שהסכם הגג יביא יעמוד על 7,313 דירות. במסגרת התוכנית סוכם בין העירייה לבין רמ"י שיסופח מושב מגשימים לעיר יהוד-מונסון והעירייה תקבל קרקע משלימה עבור בנייה בשכונת גני תקווה וכן בשטחי המושב, כדי לאפשר כדאי כלכלית ליזמים, מה שיאפשר לבצע התחדשות עירונית ביהוד-מונסון בצפיפות נמוכה בשכונות שבמרכז העיר וכן לחזק את יתר חלקי העיר. ברחוב בייקובסקי וברחוב קדושי מצרים יתבצע פרויקט של פינוי בינוי שמסגרתו ייבנו כ-1,350 דירות חדשות במקום 284 דירות ישנות שייהרסו. כמו כן, סוכם שהעירייה, בשיתוף רמ"י, תפעל למען שיפור תנאי תוכנית מושב מגשימים שיסופח ליהוד-מונסון. במסגרת התוכנית, תקבל העירייה קרקע משלימה לבנייה בשכונת גני יהודה במערב העיר וכן בשטחי מושב מגשימים שיסופחו לה ממזרח. התוכנית תאפשר לממש תוכניות התחדשות עירונית בשכונות הוותיקות בצפיפות נמוכה ולחזק את כל חלקי העיר. יעלה מקליס, ראשת עירייה יהוד-מונסון, ציינה כי , אחרי שסוכם כי יש לשפר את תוכנית מגשימים אישרה מועצת העיר את ההסכם. גיל סימנהויז, מנכ"ל עיריית יהוד-מונסון אמר כי הקמת פארק תל יהוד במרכז העיר יחל בקרוב וציין כי ההסכם ישביח את ערך הבתים.
 • מה צפוי בפרויקטים של תמ"א 38 לאור ההחלטה להאריך את תוקפה
  Ynet 15.10.2019
  המדינה החליטה להאריך בעוד 3 שנים את תוקפה של תמ"א 38 המאפשרת לבצע חיזוק מבנים ותוספת בנייה ובאוקטובר 2022 תיכנס לתוקפה תוכנית חדשה אשר אמורה לאפשר ראייה תכנונית מקיפה יותר, ומעבר למקרים של בניין בודד בכל פעם, וכן פתרונות טובים יותר במקרים שהתוכנית הנוכחית לא מסוגלת לתת מכיוון שאין היתכנות כלכלית, של אזורי הפריפריה וכמו כן הוספת תשתיות מתאימות על ידי הרשויות. הסמנכ"לית של הרשות להתחדשות עירונית במשרד השיכון, עינת גנון, יחד עם נחמה בוגין ואוהד דנוס שהם שמאי מקרקעין, מסבירים את המשמעות של ההחלטה החדשה. כיום יש תוכניות בהליכי אישור של תמ"א 38 לגבי 80,000 דירות ובתקופה שעד אוקטובר 2022 צפויות להתווסף עד פרויקטים של תמ"א 38 עבור 75,000 דירות נוספות, שאת על פי הנתונים ש הרשות להתחדשות עירונית. מי שנמצא כיום בתהליכים ראשונים של פרויקט תמ"א 38, צריך להזדרז כדי להגיע לשלב של הגשת תוכניות לפני התאריך של אוקטובר 2022, מכיוון שתמיד ישנם קשיים שמעכבים את קידומו, כמו למשל אי הסכמה בין הדיירים או אי הסכמות מול יזם תמ"א 38. כל הפרויקטים של תמ"א 38 אשר נמצאים כבר בתהליך ואשר הגיעו כבר לשלב של הגשת התוכנית, לא אמורים להיות מושפעים מההחלטה החדשה. באשר לשאלה האם כדאי להמתין לתוכנית החדשה, התשובה היא לא חד משמעית ולא בטוח שכדאי להמתין מכיוון שהמדיניות החדשה עלולה למשל להשפיע למשל על הפטור שניתן על היטל השבחה, ומס שבח. המדיניות החדשה תצטרך לתת תשובות גם לפריפריה אך הדברים כרוכים באישור של שר האוצר החדש שיצטרך למשל לאשר את פעילות הקרן אשר הוקמה לצורך סיוע בפריפריה.
 • מינהל התכנון יגבש עד אוקטובר 2022 תוכנית שתחליף את תמ"א 38
  כלכליסט 06.10.2019
  בתום ישיבה שהתקיימה בלשכת יפעת שאשא ביטון, שרת הבינוי והשיכון, נמסר ממינהל התכנון כי תמ"א 38 – תוכנית המתאר הארצית שמטרתה היא חיזוק מבנים שיעמדון בפני רעידת אדמה – תסתיים באוקטובר 2022 וזאת לאחר שתוקפה הוארך שלוש פעמים מאז 2005. את ההחלטה על כך אמורה לקבל המועצה הארצית לתכנון ולבנייה כבר במהלך חודש נובמבר השנה או בדצמבר. מינהל התכנון יכין במהלך שלוש השנים עד תום תקופת תמ"א 38, ביחד עם משרד השיכון ומשרד המשפטים ועם הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, תכנית שתחליף את תמ"א 38 תוך גיבוש מדיניות חדשה להתחדשות עירונית. התוכנית החדשה שתגובש תחזיר לרשויות המקומיות את הסמכות לתכנון וכן את הסמכות לגבות היטל השבחה מפרויקטים של חיזוק מבנים והתחדשות, מה שהן לא יכלו לגבות מפרויקטים של תמ"א 38. מינהל התכנון יקדם מהלך שעל פיו תכין כל רשות מקומיות, תוכנית מתאר שתקבע את הכללית לביצוע התחדשות במתחמים הגדולים בעיר או בשכונות, ובכך תתן תשובה לטענה של ראשי הערים כי תמ"א 38 מאפשרת להוסיף קומות ולהגדיל את מספר התושבים מבלי שנבחנות ההשלכות הכרוכות בכך. כמו כן, יושם דגש בתוכנית החדשה ליישובי הפריפריה, שניתן יהיה ליישם את התוכנית גם שם, כי תמ"א 38 לא נתנה פתרון לאזורים הרגישים לרעידות אדמה כמו טבריה או בית שאן. ההחלטה על סיום תמ"א 38 באוקטובר 2022 תכלול גם הוראות מעבר לתקופה שעד מועד זה, אשר יבהירו מהם הפרויקטים שיוכל לבקש היתרי בנייה על פי תמ"א 38. כל פרויקט שיוגש לוועדה המקומית עד לתאריך הסיום של תמ"א 38 יקבל אור, ולפיכך נותרו שלוש שנים להכנת הפרויקט ולהגשת בקשה לוועדה המקומית לקבלת היתר בנייה.
 • העירייה בעד הגדלת היצע הדירות הקטנות שנבנות במסגרת התחדשות עירונית בתל אביב
  כלכליסט 06.10.2019
   שטחי הדירות אשר יינתנו לבעלי דירות בפרויקטים של פינוי-בינוי בתל אביב יצומצמו, כך שדירות שהן גדולות באופן יחסי לי תאושר הגדלת שטחן במסדרת מיזמים של פינוי בינוי בתל אביב. מטרתה של המדיניות החדשה היא להגדיל את היצע הדירות הקטנות בעיר תל אביב וכן לגרום לכך שהאוכלוסייה הקיימת, ובכלל זה זוגות צעירים וסטודנטים תישאר בעיר כולל אוכלוסייה מוחלשת . את ההחלטה הזאת קיבלה עיריית תל אביב ופרסמה אותה במסמך מדיניות עירונית אותו הכין אגף ההנדסה והוא מתייחס לשבעים מתחמים של פינוי בינוי בתל אביב אשר הוגדרו בתכנית המתאר העירונית. לדוגמה, לפי מסמך זה דירה  אשר שטחה אינו עולה על 80 מ"ר תקבל תוספת של עד 12 מ"ר, מה שמבטא שטח של ממ"ד. לעומת זאת דירה ששטחה גדול מ-80 מ"ר לא תהיה זכאית לתוספת שטח כלל. עו"ד אפרת ידידיה-שחור, המתמחה בתחום של התחדשות עירונית מציינת כי מלבד המטרה לבנות דירות קטנות, לזוגות צעירים וסטודנטים וכן לקשישים, מדיניות עיריית תל אביב היא גם מאפשרת וודאות תכנונית שלא הייתה קיימת עד כה והאריכה את משך הוצאת היתרים מה שפוגע בהתחדשות העירונית. יחד עם זאת מוסיפה עו"ד ידידיה-שחר השינוי במדיניות עלולה להרתיע דיירים מלהיכנס לעסקות של פינוי בינוי בתל אביב, שעד היום התרגלו לחשוב שבפרויקט של פינוי-בינוי הם יקבלו דירה גדולה יותר בשטחה. אורלי אראל נדגיש שעיריית תל אביב בעד הגדלת היצע הדירות אך רוצה לאפשר לאוכלוסייה הקיימת לעבור לבתים החדשים שנבנים ומשום כך היא תומכת בדירות קטנות. עוד הוסיפה אראל כי התברר לעיריית תל אביב שהבעיה המרכזית של הוספת שטחי מגורים היא השטחים הציבוריים וככל שיקטינו את שטחי המגורים, יגדלו שטחי הציבור. יהודה כתב, יו"ר ארגון הקבלנים בעיר תל אביב, טען כי הארגון מברך על המסמך אך סבור שיש להגדיל את המוטיבציה של בעלי הדירות הגדולות יותר וכמו כן שהעירייה צריכה לשתף את התושבים בתהליך ובהשפעה על הפרויקטים.
 • פרויקט פינוי בינוי בגבעתיים ברחוב ההסתדרות
  ספונסר 02.10.2019
  בחודש אפריל השנה רכשה חברת האחים דוניץ חברה בת של חברת גינדי השקעות, אשר לה זכויות בפרויקט של פינוי בינוי בגבעתיים. מדובר על פרויקט ברחוב ההסתדרות של גבעתיים, אשר בו ייבנו 500 דירות חדשות במקום 168 הדירות הקיימות כיום במתחם ואשר ייהרסו. חברת האחים דוניץ, שהיא חברה ציבורית כבר כ-50 שנה, מדווחת כי קיבלה את ההסכמה של נציגות הדיירים בפרויקט וכרגע נמצאים בשלב האחרון לפני שהפרויקט ייצא לדרך מכיוון שיש לו כבר תב"ע מאושר. אם לא יתקבלו התנגדויות במשך 60 ימים, תיכנס החברה לשלב של ביצוע מהלכים תכנוניים עבור הפרויקט. המתחם נמצא באחד האזורים הטובים של העיר גבעתיים, מציין מנכ"ל חברת האחים דוניץ, נסים אחיעזרא, והפרויקט עבר כבר את השלבים הבירוקרטיים ולכן ניתן יהיה לצאת לדרך בקרוב, מקווה אחיעזרא. לחברה שנרכשה על ידי חברת האחים דוניץ יש גם זכויות לבניית אלף דירות בפרויקט של פינוי בינוי בעיר רמת השרון. חברת האחים דוניץ מנהלת גם פרויקט גדול בקרית האמנים, הנמצא בשלב מתקדם וחמישה מגדלים בפרויקט הזה כבר אוכלסו. פרויקט נוסף של החברה הוא פינוי בינוי בעיר ראשון לציון וכן פרויקטים נוספים בערים תל אביב גבעתיים אשדוד רחובות ובשכונת גני תקווה. ובסך הכול נמצאת החברה בשלבים שונים של פרויקטים, בבנייה של כשלושת אלפים דירות. בעיר תל אביב על דרך השלום נמצא בשלבי תכנון פרויקט של התחדשות עירונית במתחם הגובל בגן וולפסון מצד מערב והעיר גבעתיים מצד מזרח.
 • דיונים בנושא תמ"א 38 בחיפה
  חדשות חיפה 02.10.2019
  תמ"א 38 בחיפה נדון לאחרונה במועצת העיר והכוונה היא לעדכן את המדיניות העירונית, וליצור בהירות תכנונית תוך התמקדות ביכולת של התשתיות העירוניות לעמוד בתוספת הבנייה הנגרמת כתוצאה של פרויקטים מהסוג של תמ"א 38 בחיפה. כמו יש כוונה לתעדף אזורים מסוימים של חיפה במה שקשור לפיתוח העירוני. ישנה הבחנה בין תמ"א 38 אשר מטרתה היא חיזוק מבנים כדי שיעמדו בפני רעידות אדמה, וכן הוספת ממ"דים לדירות כדי להגביר את הביטחון לדיירים. מעבר להיותנ תכנית אדריכלית לשם חיזוק המבנים, ישנו גם ההיבט של התחדשות עירונית מה שמהווה את החיבור בין תכנון אדריכלי פרטני לבין התכנון הכללי העירוני. בשנים מאז 2016 נבנו בעיר חיפה אלפי דירות ללא שנעשה תעדוף, מה שגרם לכך שבשכונת כרמליה ושכונת אחוזה, שבהן יש ביקוש גדול, ישנו גידול של מעל 20 אחוזים ביחידות הדיור והגיעו כבר לניצול המקסימלי של התשתיות בשכונות ואפילו מעבר לכך ועדיין נותרו עשרות מבנים  שבהם נדרש חיזוק, כך שעיריית חיפה נדרשת לבחון איך היא מתמודדת עם מצב זה. בשכונץ אחוזה למשל חצי מהשטחים התפוחים הם בבעלות פרטית ולכן תתקשה עיריית חיפה לממש את מה שנדרש עבור תוספת הבנייה. היבטים נוספים שעיריית חיפה צריכה להידרש להם במסגרת הוספת של יחידות דיור, הם תקן החניה ותשתית לתחבורה הציבורית, שמירה על העצים והטבע העירוני ועוד. התחדשות עירונית בחיפה מאפשרת גם בנייה של חוסו חברתי בשכונות ומקום להתחדשות קהילתית ויש לעשות אותה תוך שיתוף משמעותי ואמיתי של הציבור כדי ליצור אמון והדדיות בין התושבים לבין הרשות המקומית.
 • מינהל התכנון ממליץ לא להאריך את תוקף תמ"א 38
  Ynet 13.09.2019
  מינהל התכנון ממליץ לא לאשר את הארכת תוכנית המתארה הארצית, תמ"א 38, לחיזוק מבנים שיעמדו בפני רעידות אדמה מעבר למאי 2020 שאז אמור לפוג תכנה של תמ"א 38. במינהל התכנון טוענים כי התוכנית לא משידה את המטרה שלה מכיוון שפרויקטים של תמ"א 38  קודמו בעיקר באזורי הביקוש בעוד שבאזורים הקרובים לשבר הסורי-אפריקאי, לא התבצעו כמעט פרויקטים בשל אי כדאיות כלכלית ליזמים. טענה נוספת של מינהל התכנון היא שפרויקט של תמ"א 38, הן במסלול של חיזוק ושדרוג (תמ"א 38/1), והן במסלול של הריסה ובנייה מחדש (תמ"א 38/2) מתוכנן לבניין הנמצא על מגרש אחד כאשר לא מביאים בחשבון את הנושאים של הקמת בתי ספר, פארקים ציבורים, גנים וכו'. על פי הנתונים של מדלן ישראל, בערים הרצליה, רמת גן, נהריה, אשדוד, חדרה, חולון יש את 10 השכונות בהם בוצע המספר הגדול ביותר של פרויקטים של תמ"א 38. על פי הרשימה נמצאת השכונה מרכז של הרצליה שבה בוצעו 78 פרויקטים ונוספו בהן 707 דירות. בהמשך הרשימה ישנם הפרויקטים של תמ"א 38 ברמת גן, כאשר בשכונת מתחם הנגבה בוצעו 78 פרויקטים ובהם נוספו 702 דירות, בשכונת רמת יצחק 43 פרויקטים ונוספו 667 דירות, בשכונת החרוזים 39 פרויקטים ו-663 דירות חדשות. בהמשך הרשימה של 10 השכונות המובילות נמצאות עוד שתי שכונות של רמת גן, האחת היא מרכז העיר א' עם 26 פרויקטים ו510 דירות חדשות ושכונת שיכון מזרח עם 30 פרויקטים ו-485 דירות נוספות. עוד ברשימה הזאת, נמצאת השכונה רובע ו' של העיר אשדוד שבה בוצעו 34 פרויקטים ונוספו 621 דירות, מרכז העיר של נהריה עם 55 פרויקטים ו-622 דירות חדשות, חדרה – 24 פרויקטים במרכז העיר, ו-21 פרויקטים בשכונת אגרובנק בעיר חולון שבהם נוספו 472 דירות.
 • פרויקט חדש של תמ"א 38 בתל אביב בשכונת רמת החייל
  גלובס 12.09.2019
  פרויקט חדש של תמ"א 38 בתל אביב יבוצע על ידי חברת תנופה בעיר בע"מ כאשר האדריכל הוא ארז אלה והעורך דין המייצג את הדיירים הוא רועי שובל. מדובר בפרויקט של תמ"א 38 במסלול של הריסה ובנייה מחדש (תמ"א 38/2) ברחוב הרוגי מלכות 10-12 בשכונת רמת החייל של תל אביב, כאשר במקום הבניין הקיים היום של שתי קומות ובו 8 דירות בשטח של פחות מ-70 מ"ר, ייבנה בניין חדש שבו יהיו 21 דירות. לבעלי הדירות הקיימות יינתן לבחור אם הם רוצים דירת גן בשטח של כ-125 מ"ר או דירה אחרת בשטח של כ-140 מ"ר בתוספת מרפסת וכן חנייה בחניון תת קרקעי. חברת תנופה בעיר הבטיחה לדיירים כי היא תישא בהוצאות של דמי השכירות בתקופה שהם יפונו לדירה חלופית וכן בהוצאות של ההובלה מהדירה ובהובלה מהדירה השכורה אל הדירה החדשה. חמישה מתוך שמונה בעלי הדירות בחרו דירת גן והאחרים בחרו דירה גדולה יותר הכוללת מרפסת. סער גל, השייך לנציגות הבניין, סיפר כי אחרי שהתברר שהבניין מתאים לביצוע פרויקט של תמ"א 38 במסלול של הריסה ובנייה מחדש, נאספו בעלי הדירות כדי לקבל הסבר על רעיון של תמ"א 38 בבניין שהתשתיות בו כבר רעועות. לאחר שבעלי הדירות נתנו את הסכמתם פנתה הנציגות לכמה יזמים כדי לקבל הצעות ולבסוף התקבלה ההצעה של יזם תמ"א 38 שיאפשר להוציא את התוכנית אל הפועל והוא רם אדרת. ההיטלים והאגרות לפרויקט כבר שולמו וכן נחתם ההסכם לליווי בנקאי, ובקרוב אמור להתקבל היתר שלאחריו יקבלו הדיירים את הודעת הפינוי.
 • תפקידיו של עו"ד תמ"א 38
  ThePulse 28.08.2019
  תמ"א 38 מיועדת לבניינים שנבנו לפני שנת 1981 ואשר זקוקים לחיזוק כדי שיעמדו בפני רעידות אדמה וגם מבצעים בהם חידוש באותה הזדמנות. מי שמבצע את הפרויקטים האלה הם יזמין וחברות קבלניות אשר מבקשים להראות שיש להם את החוסן הכלכלי כדי לקחת על עצמם פרויקט תמ"א 38 כזה אשר מאפשר להם להנות מהתמריצים המוענקים בתחום זה. מומלץ לפנות לעורך דין המומחה בענייני מקרקעין ובאופן מיוחד מומחה גם בפרויקטים של תמ"א 38, שהם מורכבים מהבחינה המשפטית, כדי שהוא ילווה את הדיירים מהשלב של ההצעה ועד לסיום הפרויקט. מומלץ לבדוק בבניינים נוספים באזור שלכם, אשר עברו פרויקט של פינוי בינוי כדי לדעת מי העו"ד שליווה את הפרויקט שלהם. בין השאר, תפקידו של עו"ד תמ"א 38 הוא לוודא כי בהסכם מול יזם תמ"א 38 יוגדרו כל התנאים הבסיסיים ושההסכם ימצה את הזכויות של הדיירים בצורה המיטבית, כמו למשל גובה הערבויות שהיזם נותן להם. מומלץ כי כבר בישיבה הראשונה של הדיירים יהיה נוכח במקום עו"ד אשר ייצג אותם, ושהוא יבדוק גם הצעות נוספות של יזמים אחרים לפני שיחליטו באיזה יזם לבחור. עו"ד ייתן דגש על הגדרת מועדי הבנייה, כולל שלב הסיום של העבודה. הוא גם ידאג שלא תהיה חבות כספית של הדיירים בשל לקיחת מימון של החברה היזמית.  הוא גם יפעל לעניין הזכויות בבניין בצמוד להיתרי הבניה, וילווה את הדיירים לכל אורך התהליך, למשל בשלב קבלת טופס 4 וידאג שבפנקסי הרישום יתבצע רישום של הבית המשותף.

לידיעות נוספות

התחדשות עירונית בקרית אונו
התחדשות עירונית במיטבה - פרויקט פינוי בינוי של חברת מצלאוי בקרית אונו
כל המידע על התחדשות עירונית

אגדת דשא

איפה ירוק יותר? בפרברים או בעיר הצפופה..., מה זה עירוב שימושים?, כמה ימים בחודש אנחנו מבלים בפקק? והאם הבעייה האמיתית של ההתחדשות העירונית היא בעיית החנייה? 
מרחב, התנועה לעירוניות מתחדשת בישראל בשיתוף המשרד להגנת הסביבה הפיקו סרט זה שמנסה להציג בזווית אחרת את בעיית התחבורה.
נראה שפתרונות של תחבורה בת קיימא הינם תנאי בסיסי להתחדשות עירונית. שווה צפייה!


 

מובילי התחדשות עירונית

 - - - - חדש - - - -
קבוצת מובילי התחדשות עירונית
קבוצת הפייסבוק לעוסקים
בתחום ההתחדשות העירונית
הצטרפו לקבוצה